Falownik Vacon

Falownik Vacon

Jeżeli na zaciskach odbiornika o stałej niezmiennej rezystancji R będzie się zmieniało napięcie doprowadzone U, co stwierdzamy odczytując wskazania włączonego woltomierza, to zgodnie z prawem Ohma zmiany prądu odczytywane ze wskazań amperomierza będą wprost proporcjonalne do zmian napięcia. Przebieg zmienności prądu w zależności od napięcia można przedstawić wykreślnie ; wykres taki nazywa się charakterystyką prądowo-napięciową. Obwody prądu zawierające odbiorniki i elementy o niezmiennej rezystancji, niezależnie od 'napięcia doprowadzonego lub płynącego przez nie prądu nazywamy obwodami liniowymi, ich charakterystyka prądowo-napięciowa jest linią prostą. W praktyce do obwodów liniowych zalicza się takie, których rezystancja ulega nieznacznym zmianom. W niektórych odbiornikach energii elektrycznej nagrzewanie się elementów oporowych prądem przez nie płynącym powoduje zmiany ich rezystancji, wskutek czego prąd w nich nie jest proporcjonalny do napięcia. Przykładem takich odbiorników mogą być żarówki elektryczne z żarnikiem metalowym. Rezystancja żarnika w temperaturze pokojowej jest wielokrotnie (ok. 12 razy) mniejsza niż podczas świecenia, tzn. w stanie jego normalnej pracy. Wobec tego pośrednio po włączeniu żarówki pobiera ona w pierwszej chwili prąd ok. dwunastokrotnie większy od prądu normalnej pracy.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.falownik.com:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 105 Odwiedziny googlebot 26

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Projektowanie i produkcja robotów spawalniczych

  Projektowanie i produkcja robotów spawalniczych »

  Produkcja przemysłowa to sprofilowana gałąź gospodarki wymagająca zawodowej wiedzy. Przedsiębiorstwo Taskoprojekt z Poznania od dł... więcej »

 • KAL-MET Nitokołki

  KAL-MET Nitokołki »

  Każdego dnia naszej pracy dokładamy wszystkich starań, aby mieli Państwo poczucie, że kooperują z firmą, która dostarcza wyroby zł... więcej »

 • Regał magazynowy

  Regał magazynowy »

  Głównym dealer wszelkiego sprzętu widłowego, w tym dla wózków widłowych jest firma NFK, która funkcjonuje w okręgu łódzkim i w swo... więcej »

 • Piły tarczowe do metalu

  Piły tarczowe do metalu »

  HARD Sp.zo.o. mająca siedzibę w Krakowie jest autoryzowanym reprezentantem marki Exactcut, która zajmuje się planowaniem i wytwarz... więcej »

 • Optidrive ODV-2

  Optidrive ODV-2 »

  Stożki zewnętrzne (wałki stożkowe)
  Powierzchnie stożkowe wałków, którym nie są stawiane specjalne wymagania, toczy się na tok... więcej »

 • Motoreduktor kątowy

  Motoreduktor kątowy »

  Nawiercanie
  Nawiercaniem wykonuje się nakiełki stanowiące bazy do dalszej obróbki części. Nawiercanie może stanowić także zab... więcej »

 • Etykieciarki

  Etykieciarki »

  Etykieciarka – lepsza wydajność Twojej linii. Podążenie za innowacjami w biznesie jest bardzo ważnym czynnikiem rozwoju. Technolog... więcej »

 • Automatyka Przemysłowa

  Automatyka Przemysłowa »

  Przemysłowa automatyka dostarcza przedsiębiorstwom z różnorodnych dziedzin rozwiązań, których podstawowym celem jest optymalizacja... więcej »

 • Www.normatech.pl

  Www.normatech.pl »

  Zachęcamy Państwa gorąco do zapoznania się z ofertą firmy Normatech, która mieści się w Starachowicach. Możemy się pochwalić przes... więcej »