Falownik Vacon

Falownik Vacon

Jeżeli na zaciskach odbiornika o stałej niezmiennej rezystancji R będzie się zmieniało napięcie doprowadzone U, co stwierdzamy odczytując wskazania włączonego woltomierza, to zgodnie z prawem Ohma zmiany prądu odczytywane ze wskazań amperomierza będą wprost proporcjonalne do zmian napięcia. Przebieg zmienności prądu w zależności od napięcia można przedstawić wykreślnie ; wykres taki nazywa się charakterystyką prądowo-napięciową. Obwody prądu zawierające odbiorniki i elementy o niezmiennej rezystancji, niezależnie od 'napięcia doprowadzonego lub płynącego przez nie prądu nazywamy obwodami liniowymi, ich charakterystyka prądowo-napięciowa jest linią prostą. W praktyce do obwodów liniowych zalicza się takie, których rezystancja ulega nieznacznym zmianom. W niektórych odbiornikach energii elektrycznej nagrzewanie się elementów oporowych prądem przez nie płynącym powoduje zmiany ich rezystancji, wskutek czego prąd w nich nie jest proporcjonalny do napięcia. Przykładem takich odbiorników mogą być żarówki elektryczne z żarnikiem metalowym. Rezystancja żarnika w temperaturze pokojowej jest wielokrotnie (ok. 12 razy) mniejsza niż podczas świecenia, tzn. w stanie jego normalnej pracy. Wobec tego pośrednio po włączeniu żarówki pobiera ona w pierwszej chwili prąd ok. dwunastokrotnie większy od prądu normalnej pracy.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.falownik.com:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 105 Odwiedziny googlebot 15

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Pneumatyka Sklep

  Pneumatyka Sklep »

  Pneumat System Sp. z o.o. - jesteśmy renomowanym przedsiębiorstwem z Wrocławia działającym w branży pneumatycznej. Oferujemy jeden... więcej »

 • Maszyny do metalu

  Maszyny do metalu »

  Sprzedaż i serwis maszyn do obróbki skrawaniem i obróbki plastycznej metali. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem wielu renomowanych p... więcej »

 • Czujniki pt 100 i termopary - Sawterm

  Czujniki pt 100 i termopary - Sawterm »

  Sawterm jest prędko rozwijającą się działalnością familijną, która w branży istnieje od kilkunastu lat. Wytwarza regulatory temper... więcej »

 • Falownik Danfoss

  Falownik Danfoss »

  Spadek napięcia w obwodzie można także określić jako spadek potencjału wzdłuż obwodu. Z przepływem prądu wiąże się zjawisko spadku... więcej »

 • Przemiennik częstotliwości

  Przemiennik częstotliwości »

  Otrzymane wyniki wskazują, że znane dotychczas pojęcie oporu w odniesieniu do obwodów prądu przemiennego musi być potraktowane ina... więcej »

 • AutoID Polska S.A.

  AutoID Polska S.A. »

  Automatyzacja procesów jeszcze nigdy nie była tak łatwa, a to wszystko dzięki AutoID, która nowoczesne technologie wykorzystuje w ... więcej »

 • Zawór zwrotny

  Zawór zwrotny »

  Oferujemy rozwiązania dla przemysłu będące równocześnie przyjazne środowisku. Nasza firma oferuje zawory zwrotne i antyskażeniowe ... więcej »

 • Elektroniczne głosowanie

  Elektroniczne głosowanie »

  Firma B&M Promotion w tym momencie od dwudziestu lat proponuje swoje usługi przedsiębiorstwom, które wymagają wsparcia w organ... więcej »

 • Profesjonalne piły taśmowe

  Profesjonalne piły taśmowe »

  Przecinarki to nasza specjalność. KAMIR-DMK to wyłączny hurtownik firmy MACC w Polsce. Artykuły, które sprzedajemy to najwyższej j... więcej »

 • ACSE - manometry cyfrowe

  ACSE - manometry cyfrowe »

  Firma ACSE wspiera firmy korzystające z aparatury wymagającej stałej kontroli poprzez dostarczanie urządzeń kontrolno-pomiarowych ... więcej »