Motoreduktor kątowy

Motoreduktor kątowy

Nieraz zjawisko prądów wirowych wykorzystuje się w sposób użyteczny. Na przykład liczniki energii elektrycznej zaopatruje się w tarczę metalową, w której podczas jej obracania się powstają prądy wirowe. Współdziałanie prądów wirowych i pola magnesu trwałego, obejmującego tarczę licznika, wywołuje siłę, która hamuje ruch tarczy, przez co zapewnia się właściwą pracę licznika. Energia pola magnetycznego. Elektromagnesy. Rozpatrzmy, jakie przemiany energetyczne zachodzą przy włączaniu obwodu elektrycznego zawierającego rezystancję R i indukcyjność L.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.motoreduktory.eu:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 101 Odwiedziny googlebot 28

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Windy dla niepełnosprawnych

  Windy dla niepełnosprawnych »

  Witamy, jesteśmy bezpośrednim przedstawicielem i montażystą platform dla niepełnosprawnych. Przez wiele lat zainstalowaliśmy kilka... więcej »

 • Wojtera. PPU. spawanie tig wrocław

  Wojtera. PPU. spawanie tig wrocław »

  Głównym profilem aktywności przedsiębiorstwa produkcyjno usługowego Marka Wojtera jest obróbka metali oraz tworzyw sztucznych. Fir... więcej »

 • Wentylatory

  Wentylatory »

  Nie jest dziwne, iż przewody wentylacyjne, stanowiące podstawowy szczegół instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej, powinny być dro... więcej »

 • Instalacje odpylania

  Instalacje odpylania »

  Wiadomo, że kreowanie instalacji odkurzania to ważna sprawa dla wielu firm (przedsiębiorstw, działalności jednoosobowych, spółek),... więcej »

 • Reduktor kątowy

  Reduktor kątowy »

  Obwód z idealną cewką indukcyjną. Rozpatrzmy obecnie obwód zawierający bezrdzeniową cewkę indukcyjną o indukcyjności L i o znikomo... więcej »

 • Motoreduktor kątowy

  Motoreduktor kątowy »

  Nawiercanie
  Nawiercaniem wykonuje się nakiełki stanowiące bazy do dalszej obróbki części. Nawiercanie może stanowić także zab... więcej »

 • Piec elektrodowy jonowy

  Piec elektrodowy jonowy »

  www.aberon.pl to strona internetowa firmy specjalizującej się w projektowaniu i produkowaniu zaawansowanych akcesoriów i sprzętów ... więcej »

 • Termo-technika.pl

  Termo-technika.pl »

  Firma Termo Technika Monika Czamara w Krakowie oferuje wysokojakościową armaturę parową, wodną oraz do sprężonego powietrza, które... więcej »

 • Steroklim.pl

  Steroklim.pl »

  Steroklim to warszawska grupa, która oferuje generalną pomoc w zakresie ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Zajmują się realizacj... więcej »