Motoreduktor kątowy

Motoreduktor kątowy

Nieraz zjawisko prądów wirowych wykorzystuje się w sposób użyteczny. Na przykład liczniki energii elektrycznej zaopatruje się w tarczę metalową, w której podczas jej obracania się powstają prądy wirowe. Współdziałanie prądów wirowych i pola magnesu trwałego, obejmującego tarczę licznika, wywołuje siłę, która hamuje ruch tarczy, przez co zapewnia się właściwą pracę licznika. Energia pola magnetycznego. Elektromagnesy. Rozpatrzmy, jakie przemiany energetyczne zachodzą przy włączaniu obwodu elektrycznego zawierającego rezystancję R i indukcyjność L.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.motoreduktory.eu:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 101 Odwiedziny googlebot 8

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • STANISŁAW KRZACZEK konstrukcje stalowe

  STANISŁAW KRZACZEK konstrukcje stalowe »

  Początki działalności firmy ZPH „Stanisław Krzaczek” dosięgają 1987 roku i od tamtego czasu specjalizuje się ona w produkcji najwy... więcej »

 • Szkolenia autocad

  Szkolenia autocad »

  Firma Fimade istnieje na rynku szkoleniowym od ponad 7 lat. Firma realizuje usługi szkoleniowe na terenie Górnego i Dolnego Śląska... więcej »

 • Naprawa falowników

  Naprawa falowników »

  Rozpatrzmy to na przykładzie 'liczbowym, przypuśćmy, że do sieci o napięciu 220 V zostały włączone szeregowo dwie żarówki, każda n... więcej »

 • Grawerowanie tabliczek

  Grawerowanie tabliczek »

  Strumień magnetyczny. Jeżeli płaszczyznę o powierzchni S przenika prostopadłe do niej pole magnetyczne o indukcji magnetycznej B, ... więcej »

 • Instalacje odpylające - ZUO Łuczyński

  Instalacje odpylające - ZUO Łuczyński »

  Zakład Urządzeń Odpylających Łuczyński to firma z długoletnim doświadczeniem w dziedzinie oczyszczania powietrza. Produkowane prze... więcej »

 • Nord nordac

  Nord nordac »

  Rowki na wpusty obrabiane frezami palcowymi mogą być wykonywane na obrabiarkach z poziomą lub pionową osią obrotu wrzeciona, z aut... więcej »

 • Virocast

  Virocast »

  Specjalizujemy się w tworzeniu wszelkiego rodzaju artykułów kształtowanych ze stopów aluminium. Profesjonalny system produkcji i w... więcej »

 • Aplikatory etykiet

  Aplikatory etykiet »

  Ultrapak to licencjonowany salon maszyn pakujących, w którym znajdziesz najwyższej klasy aplikatory etykiet i banderolownice. Sprz... więcej »