Motoreduktor kątowy

Motoreduktor kątowy

Nieraz zjawisko prądów wirowych wykorzystuje się w sposób użyteczny. Na przykład liczniki energii elektrycznej zaopatruje się w tarczę metalową, w której podczas jej obracania się powstają prądy wirowe. Współdziałanie prądów wirowych i pola magnesu trwałego, obejmującego tarczę licznika, wywołuje siłę, która hamuje ruch tarczy, przez co zapewnia się właściwą pracę licznika. Energia pola magnetycznego. Elektromagnesy. Rozpatrzmy, jakie przemiany energetyczne zachodzą przy włączaniu obwodu elektrycznego zawierającego rezystancję R i indukcyjność L.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.motoreduktory.eu:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 101 Odwiedziny googlebot 9

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Maszyny do metalu

  Maszyny do metalu »

  Sprzedaż i serwis maszyn do obróbki skrawaniem i obróbki plastycznej metali. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem wielu renomowanych p... więcej »

 • Zwijarki do blach

  Zwijarki do blach »

  Oferujemy wysokiej jakości urządzenia dla przemysłu. W szczególności są to maszyny służące do obróbki elementów metalowych. Z powo... więcej »

 • Ostrzenie narzędzi

  Ostrzenie narzędzi »

  Nasza oferta została przygotowywana specjalnie z myślą o potrzebach naszych klientów. Oferujemy rozliczne narzędzia diamentowe ora... więcej »

 • Falownik Lenze

  Falownik Lenze »

  Zjawisko indukcji elektromagnetycznej odkryte w 1831 r. przez M. Faradaya stworzyło podstawy do rozwoju współczesnej elektrotechni... więcej »

 • Instalacje odpylające - ZUO Łuczyński

  Instalacje odpylające - ZUO Łuczyński »

  Zakład Urządzeń Odpylających Łuczyński to firma z długoletnim doświadczeniem w dziedzinie oczyszczania powietrza. Produkowane prze... więcej »

 • Instrukcje falowników

  Instrukcje falowników »

  Obróbka powierzchni zewnętrznych obrotowych
  Wałki gładkie (niestopniowane)
  Niewielkie, gładkie wałki, wykonywane z prętó... więcej »

 • Automatyka przemysłowa

  Automatyka przemysłowa »

  Obecnie automatyka przemysłowa stosowana jest w coraz większej ilości gałęzi przemysłu. Chcą nie chcąc mimo nowych technologii mas... więcej »

 • ACSE - manometry cyfrowe

  ACSE - manometry cyfrowe »

  Firma ACSE wspiera firmy korzystające z aparatury wymagającej stałej kontroli poprzez dostarczanie urządzeń kontrolno-pomiarowych ... więcej »