Naprawa falowników

Naprawa falowników

Rozpatrzmy to na przykładzie 'liczbowym, przypuśćmy, że do sieci o napięciu 220 V zostały włączone szeregowo dwie żarówki, każda na napięcie 110 V, ale o różnych mocach, np. 25 W i 100 W. Po włączeniu okaże się, że żarówka o mocy mniejszej świeci jaśniej, a o mocy większej — ciemniej. Pierwsza z nich ma żarnik cieńszy, który nagrzewa się silniej, rezystancja jego -jest większa niż rezystancja żarówki IO mocy 100 W. Wobec tego na żarówkę o mocy mniejszej przypada większy spadek napięcia niż na żarówkę o mocy większej. Z porównania prądów znamionowych żarówek wynika, że dla żarówki 100 W prąd ten jest za mały, a dla żarówki 25 W za duży i wobec tego żarówka ta po krótkim czasie przepali się. Łączenie szeregowe żarówek, ale tylko na ten sam prąd znamionowy, stosuje się np. do oświetlenia tramwajów, do których doprowadza się napięcie 600 V; w tym przypadku można utworzyć obwód składający się z 5 żarówek, każda na 125 V, połączonych szeregowo. Szeregowe włączanie do obwodów oporników stosuje się w przypadkach, gdy do odbiornika ma być dostarczone napięcie obniżone. To obniżone napięcie na odbiorniku będzie się utrzymywało, o ile prąd pobierany przez odbiornik nie będzie ulegał zmianom. W przeciwnym przypadku zmiana prądu spowoduje zmianę napięcia na oporniku i odbiornik znajdzie się pod napięciem różnym od znamionowego. Oporniki służące do nastawiania prądu lub napięcia wykonuje się w ten sposób, że albo nastawianie odbywa się w sposób ciągły — opornikami nastawnymi (suwakowymi), albo skokami (korbkowymi).

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.falownik.info:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 98 Odwiedziny googlebot 11

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Paleciaki

  Paleciaki »

  Technozbyt to firma gwarantująca wysoką jakość i bardzo duży wybór w zakresie sprzedaży wózków paletowych. W ofercie znajdują się ... więcej »

 • STANISŁAW KRZACZEK konstrukcje stalowe

  STANISŁAW KRZACZEK konstrukcje stalowe »

  Początki działalności firmy ZPH „Stanisław Krzaczek” dosięgają 1987 roku i od tamtego czasu specjalizuje się ona w produkcji najwy... więcej »

 • ALUMINIUM PROFILSYSTEM Łódź ogrodzenia łódź

  ALUMINIUM PROFILSYSTEM Łódź ogrodzenia łódź »

  Aluminium Profilsystem to Polskie przedsiębiorstwo, jakie specjalizuje się w dostawach, montażu oraz serwisie systemów bramowych o... więcej »

 • Szkolenia autocad

  Szkolenia autocad »

  Firma Fimade istnieje na rynku szkoleniowym od ponad 7 lat. Firma realizuje usługi szkoleniowe na terenie Górnego i Dolnego Śląska... więcej »

 • Systemy sterowania

  Systemy sterowania »

  Systemy sterowania i automatyka przemysłowa, to od ponad dwóch dekad specjalność firmy Pro-Control. Na przełomie tych wielu lat do... więcej »

 • Grawerowanie opisów

  Grawerowanie opisów »

  Ciała, których przenikalność magnetyczna jest nieco mniejsza niż jedność, nazywamy diamagnetycznymi, np. miedź, a których wartość ... więcej »

 • Pompa śrubowa - saga.info.pl

  Pompa śrubowa - saga.info.pl »

  W naszej firmie od samego początku działalności zajmujemy się wykonaniem dostaw wysokiej jakości takich urządzeń jak między innymi... więcej »

 • Virocast

  Virocast »

  Specjalizujemy się w tworzeniu wszelkiego rodzaju artykułów kształtowanych ze stopów aluminium. Profesjonalny system produkcji i w... więcej »

 • Biomata

  Biomata »

  Spółka Amanda trudni się od lat 90tych fabrykacją wyrobów tekstylnych. Obecnie produkty przedsiębiorstwa trafiają do większości kr... więcej »

 • Etykieciarki

  Etykieciarki »

  Etykieciarka – lepsza wydajność Twojej linii. Podążenie za innowacjami w biznesie jest bardzo ważnym czynnikiem rozwoju. Technolog... więcej »