Naprawa falowników

Naprawa falowników

Rozpatrzmy to na przykładzie 'liczbowym, przypuśćmy, że do sieci o napięciu 220 V zostały włączone szeregowo dwie żarówki, każda na napięcie 110 V, ale o różnych mocach, np. 25 W i 100 W. Po włączeniu okaże się, że żarówka o mocy mniejszej świeci jaśniej, a o mocy większej — ciemniej. Pierwsza z nich ma żarnik cieńszy, który nagrzewa się silniej, rezystancja jego -jest większa niż rezystancja żarówki IO mocy 100 W. Wobec tego na żarówkę o mocy mniejszej przypada większy spadek napięcia niż na żarówkę o mocy większej. Z porównania prądów znamionowych żarówek wynika, że dla żarówki 100 W prąd ten jest za mały, a dla żarówki 25 W za duży i wobec tego żarówka ta po krótkim czasie przepali się. Łączenie szeregowe żarówek, ale tylko na ten sam prąd znamionowy, stosuje się np. do oświetlenia tramwajów, do których doprowadza się napięcie 600 V; w tym przypadku można utworzyć obwód składający się z 5 żarówek, każda na 125 V, połączonych szeregowo. Szeregowe włączanie do obwodów oporników stosuje się w przypadkach, gdy do odbiornika ma być dostarczone napięcie obniżone. To obniżone napięcie na odbiorniku będzie się utrzymywało, o ile prąd pobierany przez odbiornik nie będzie ulegał zmianom. W przeciwnym przypadku zmiana prądu spowoduje zmianę napięcia na oporniku i odbiornik znajdzie się pod napięciem różnym od znamionowego. Oporniki służące do nastawiania prądu lub napięcia wykonuje się w ten sposób, że albo nastawianie odbywa się w sposób ciągły — opornikami nastawnymi (suwakowymi), albo skokami (korbkowymi).

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.falownik.info:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 98 Odwiedziny googlebot 8

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Przekaźniki

  Przekaźniki »

  Przekaźniki elektryczne to przede wszystkim dwa rodzaje przekaźników. Są nimi przekaźniki elektromagnetyczne oraz przekaźniki prąd... więcej »

 • Projektowanie i produkcja robotów spawalniczych

  Projektowanie i produkcja robotów spawalniczych »

  Produkcja przemysłowa to sprofilowana gałąź gospodarki wymagająca zawodowej wiedzy. Przedsiębiorstwo Taskoprojekt z Poznania od dł... więcej »

 • Czujniki pt 100 i termopary - Sawterm

  Czujniki pt 100 i termopary - Sawterm »

  Sawterm jest prędko rozwijającą się działalnością familijną, która w branży istnieje od kilkunastu lat. Wytwarza regulatory temper... więcej »

 • KERSH.pl

  KERSH.pl »

  Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży wagarskiej jakie posiada firma „Kersh”, jesteśmy wstanie zaoferować Państwu najwyższej... więcej »

 • MAREK PINDEL EKT Enkodery

  MAREK PINDEL EKT Enkodery »

  Umiejscowiona w Krakowie Firma Inżynierska EkT jest na naszym rynku oficjalnym przedstawicielem renomowanego koncernu OMRON Electr... więcej »

 • Wentylatory

  Wentylatory »

  Nie jest dziwne, iż przewody wentylacyjne, stanowiące podstawowy szczegół instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej, powinny być dro... więcej »

 • Regał magazynowy

  Regał magazynowy »

  Głównym dealer wszelkiego sprzętu widłowego, w tym dla wózków widłowych jest firma NFK, która funkcjonuje w okręgu łódzkim i w swo... więcej »

 • Grawerowanie opisów

  Grawerowanie opisów »

  Ciała, których przenikalność magnetyczna jest nieco mniejsza niż jedność, nazywamy diamagnetycznymi, np. miedź, a których wartość ... więcej »

 • Sabur - sterowniki plc

  Sabur - sterowniki plc »

  Firma Sabur specjalizuje się w proponowaniu urządzeń oraz oprogramowania dla automatyki. Wszystkie nasze produkty charakteryzuje i... więcej »

 • Virocast

  Virocast »

  Specjalizujemy się w tworzeniu wszelkiego rodzaju artykułów kształtowanych ze stopów aluminium. Profesjonalny system produkcji i w... więcej »