Naprawa falowników

Naprawa falowników

Rozpatrzmy to na przykładzie 'liczbowym, przypuśćmy, że do sieci o napięciu 220 V zostały włączone szeregowo dwie żarówki, każda na napięcie 110 V, ale o różnych mocach, np. 25 W i 100 W. Po włączeniu okaże się, że żarówka o mocy mniejszej świeci jaśniej, a o mocy większej — ciemniej. Pierwsza z nich ma żarnik cieńszy, który nagrzewa się silniej, rezystancja jego -jest większa niż rezystancja żarówki IO mocy 100 W. Wobec tego na żarówkę o mocy mniejszej przypada większy spadek napięcia niż na żarówkę o mocy większej. Z porównania prądów znamionowych żarówek wynika, że dla żarówki 100 W prąd ten jest za mały, a dla żarówki 25 W za duży i wobec tego żarówka ta po krótkim czasie przepali się. Łączenie szeregowe żarówek, ale tylko na ten sam prąd znamionowy, stosuje się np. do oświetlenia tramwajów, do których doprowadza się napięcie 600 V; w tym przypadku można utworzyć obwód składający się z 5 żarówek, każda na 125 V, połączonych szeregowo. Szeregowe włączanie do obwodów oporników stosuje się w przypadkach, gdy do odbiornika ma być dostarczone napięcie obniżone. To obniżone napięcie na odbiorniku będzie się utrzymywało, o ile prąd pobierany przez odbiornik nie będzie ulegał zmianom. W przeciwnym przypadku zmiana prądu spowoduje zmianę napięcia na oporniku i odbiornik znajdzie się pod napięciem różnym od znamionowego. Oporniki służące do nastawiania prądu lub napięcia wykonuje się w ten sposób, że albo nastawianie odbywa się w sposób ciągły — opornikami nastawnymi (suwakowymi), albo skokami (korbkowymi).

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.falownik.info:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 98 Odwiedziny googlebot 19

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Pneumatyka Sklep

  Pneumatyka Sklep »

  Pneumat System Sp. z o.o. - jesteśmy renomowanym przedsiębiorstwem z Wrocławia działającym w branży pneumatycznej. Oferujemy jeden... więcej »

 • Wózki widłowe serwis

  Wózki widłowe serwis »

  Ansal to specjalista działający i funkcjonujący na rynku po to, by wszystkim swoim zainteresowanym Klientom dostarczy używane, ale... więcej »

 • Wózki widłowe

  Wózki widłowe »

  Jungheinrich to przedsiębiorstwo z ponad półwieczną historią, zapoczątkowaną w 1953 roku w Hamburgu. Podstawą funkcjonowania firmy... więcej »

 • KERSH.pl

  KERSH.pl »

  Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży wagarskiej jakie posiada firma „Kersh”, jesteśmy wstanie zaoferować Państwu najwyższej... więcej »

 • Instalacje odpylania

  Instalacje odpylania »

  Wiadomo, że kreowanie instalacji odkurzania to ważna sprawa dla wielu firm (przedsiębiorstw, działalności jednoosobowych, spółek),... więcej »

 • Falownik Danfoss

  Falownik Danfoss »

  Spadek napięcia w obwodzie można także określić jako spadek potencjału wzdłuż obwodu. Z przepływem prądu wiąże się zjawisko spadku... więcej »

 • Elektronarzędzia - WWiN.pl

  Elektronarzędzia - WWiN.pl »

  Sklep internetowy WWiN.pl zajmuje się kompleksową pomocą w zakupie wszelkiego rodzaju narzędzi. Oferujemy całe mnóstwo różnorodnyc... więcej »

 • Kompresory powietrza - Almig

  Kompresory powietrza - Almig »

  Na stronie internetowej Almig. pl internetowej znajdziesz również wiele cennych porad, które mogą okazać się dla ciebie niezwykle ... więcej »

 • Automatykawprzemysle.pl

  Automatykawprzemysle.pl »

  Szukasz profesjonalnego dostawcy systemów automatyki przemysłowej lub urządzeń pneumatycznych? Odwiedź stronę www i dowiedz się wi... więcej »

 • Instalacjepneumatyczne.com

  Instalacjepneumatyczne.com »

  Instalacja pneumatyczna pozwala na korzystanie w swobodny sposób z wszelkiego rodzaju urządzeń pneumatycznych. Jej parametry są do... więcej »