Dystrybutor falowników Lenze

Dystrybutor falowników Lenze

Wiemy już, że na przewód z płynącym prądem, a znajdujący się w polu magnetycznym, działa siła F, wprawiając go w ruch o zwrocie określonym regułą lewej dłoni. Z drugiej strony w trakcie poruszania się przewodu na zasadzie prawa indukcji elektromagnetycznej będzie się w nim indukowała, której zwrot określa z kolei reguła prawej dłoni. Zestawiając wyniki zastosowania obu reguł dochodzimy do wniosku, że zwrot indukowanej będzie skierowany przeciwko prądowi płynącemu przez przewód, a tym samym i przeciwnie do zwrotu napięcia doprowadzanego do przewodu. Jeżeli napięcie doprowadzone ze źródła do przewodu wynosi U, rezystancja przewodu R, a w nim indukowana E, to prąd w przewodzie, a zatem indukowana w przewodzie powoduje zmniejszenie płynącego w nim prądu. Taką o zwrocie przeciwnym do zwrotu napięcia w obwodzie nazywamy siłą przeciw elektromotoryczną odbiornika. Należy zaznaczyć, że siła przeciw elektromotoryczną powstaje w takich odbiornikach, w których energia elektryczna zamienia się w inny rodzaj energii niż cieplna.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.lenze.net.pl:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 104 Odwiedziny googlebot 8

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Druty proszkowe ASPA

  Druty proszkowe ASPA »

  Wysokiej jakości urządzenia spawalnicze można kupić tylko u sprofilowanych producentów, do których przynależy między innymi Zakład... więcej »

 • Falownik Vacon

  Falownik Vacon »

  Jeżeli na zaciskach odbiornika o stałej niezmiennej rezystancji R będzie się zmieniało napięcie doprowadzone U, co stwierdzamy odc... więcej »

 • Naprawa falowników

  Naprawa falowników »

  Rozpatrzmy to na przykładzie 'liczbowym, przypuśćmy, że do sieci o napięciu 220 V zostały włączone szeregowo dwie żarówki, każda n... więcej »

 • Falownik Hitachi

  Falownik Hitachi »

  Zwarcie obwodu. W stanie zwarcia obwodu1 rezystancja jego części zewnętrznej (przewody łączące) jest tak mała, że możemy przyjąć j... więcej »

 • Falownik Omron

  Falownik Omron »

  W akumulatorze naładowanym płyty dodatnie zawierają dwutlenek ołowiu Pb02 o barwie ciemnobrunatnej, płyty ujemne zawierają ołów Pb... więcej »

 • Karuzela dla konia

  Karuzela dla konia »

  Jeżeli próbkę ferromagnetyku nie namagnesowaną wprowadzimy do cewki i namagnesujemy do stanu zbliżonego do nasycenia osiągając war... więcej »

 • Dystrybutor falownika

  Dystrybutor falownika »

  Jeżeli do punktu M równomiernego pola elektrycznego zostanie wprowadzony ładunek elektryczny o bardzo małej wartości Q, to pod wpł... więcej »

 • Układy prądu stałego

  Układy prądu stałego »

  Doświadczalnie można łatwo stwierdzić, że im większa jest powierzchnia okładzin kondensatora płaskiego, tym większa jest jego poje... więcej »

 • Przemiennik częstotliwości

  Przemiennik częstotliwości »

  Otrzymane wyniki wskazują, że znane dotychczas pojęcie oporu w odniesieniu do obwodów prądu przemiennego musi być potraktowane ina... więcej »

 • Etykieciarki

  Etykieciarki »

  Etykieciarka – lepsza wydajność Twojej linii. Podążenie za innowacjami w biznesie jest bardzo ważnym czynnikiem rozwoju. Technolog... więcej »