Dystrybutor falowników Lenze

Dystrybutor falowników Lenze

Wiemy już, że na przewód z płynącym prądem, a znajdujący się w polu magnetycznym, działa siła F, wprawiając go w ruch o zwrocie określonym regułą lewej dłoni. Z drugiej strony w trakcie poruszania się przewodu na zasadzie prawa indukcji elektromagnetycznej będzie się w nim indukowała, której zwrot określa z kolei reguła prawej dłoni. Zestawiając wyniki zastosowania obu reguł dochodzimy do wniosku, że zwrot indukowanej będzie skierowany przeciwko prądowi płynącemu przez przewód, a tym samym i przeciwnie do zwrotu napięcia doprowadzanego do przewodu. Jeżeli napięcie doprowadzone ze źródła do przewodu wynosi U, rezystancja przewodu R, a w nim indukowana E, to prąd w przewodzie, a zatem indukowana w przewodzie powoduje zmniejszenie płynącego w nim prądu. Taką o zwrocie przeciwnym do zwrotu napięcia w obwodzie nazywamy siłą przeciw elektromotoryczną odbiornika. Należy zaznaczyć, że siła przeciw elektromotoryczną powstaje w takich odbiornikach, w których energia elektryczna zamienia się w inny rodzaj energii niż cieplna.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.lenze.net.pl:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 104 Odwiedziny googlebot 8

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Przekaźniki

  Przekaźniki »

  Przekaźniki elektryczne to przede wszystkim dwa rodzaje przekaźników. Są nimi przekaźniki elektromagnetyczne oraz przekaźniki prąd... więcej »

 • Elektryk Katowice

  Elektryk Katowice »

  Jeżeli nie nie posiadasz pewności czy należy zamontować oświetlenie ewakuacyjne skonsultuj się z przedstawicielem firmy wykonujące... więcej »

 • Falownik Siemens

  Falownik Siemens »

  Zadaniem linii elektrycznej jest przesyłanie energii elektrycznej z miejsca jej wytwarzania do odbiornika lub odbiorców. W przewod... więcej »

 • Falownik Omron

  Falownik Omron »

  W akumulatorze naładowanym płyty dodatnie zawierają dwutlenek ołowiu Pb02 o barwie ciemnobrunatnej, płyty ujemne zawierają ołów Pb... więcej »

 • Falownik LG

  Falownik LG »

  Przebieg prądu w czasie włączania obwodu z cewką indukcyjną, czyli w jego stanie nieustalonym. Krzywa narastania prądu jest krzywą... więcej »

 • Dystrybutor falownika

  Dystrybutor falownika »

  Jeżeli do punktu M równomiernego pola elektrycznego zostanie wprowadzony ładunek elektryczny o bardzo małej wartości Q, to pod wpł... więcej »

 • Przemiennik częstotliwości

  Przemiennik częstotliwości »

  Otrzymane wyniki wskazują, że znane dotychczas pojęcie oporu w odniesieniu do obwodów prądu przemiennego musi być potraktowane ina... więcej »

 • Reduktor kątowy

  Reduktor kątowy »

  Obwód z idealną cewką indukcyjną. Rozpatrzmy obecnie obwód zawierający bezrdzeniową cewkę indukcyjną o indukcyjności L i o znikomo... więcej »

 • Petrus - napędy do bram skrzydłowych lublin

  Petrus - napędy do bram skrzydłowych lublin »

  Jeżeli potrzebujesz specjalistycznych rozwiązań w zakresie sprzedaży, instalowania bram i napędów to obligatoryjnie zamów je w prz... więcej »

 • ELPROD

  ELPROD »

  Przedstawiamy firmę Elprod znajdującą się w Szubinie nieopodal Bydgoszczy, która istnieje na rynku od wielu lat i proponuje bardzo... więcej »