Dystrybutor falowników Lenze

Dystrybutor falowników Lenze

Wiemy już, że na przewód z płynącym prądem, a znajdujący się w polu magnetycznym, działa siła F, wprawiając go w ruch o zwrocie określonym regułą lewej dłoni. Z drugiej strony w trakcie poruszania się przewodu na zasadzie prawa indukcji elektromagnetycznej będzie się w nim indukowała, której zwrot określa z kolei reguła prawej dłoni. Zestawiając wyniki zastosowania obu reguł dochodzimy do wniosku, że zwrot indukowanej będzie skierowany przeciwko prądowi płynącemu przez przewód, a tym samym i przeciwnie do zwrotu napięcia doprowadzanego do przewodu. Jeżeli napięcie doprowadzone ze źródła do przewodu wynosi U, rezystancja przewodu R, a w nim indukowana E, to prąd w przewodzie, a zatem indukowana w przewodzie powoduje zmniejszenie płynącego w nim prądu. Taką o zwrocie przeciwnym do zwrotu napięcia w obwodzie nazywamy siłą przeciw elektromotoryczną odbiornika. Należy zaznaczyć, że siła przeciw elektromotoryczną powstaje w takich odbiornikach, w których energia elektryczna zamienia się w inny rodzaj energii niż cieplna.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.lenze.net.pl:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 104 Odwiedziny googlebot 8

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Www.nowatel.com

  Www.nowatel.com »

  Służby mundurowe takie jak wojsko, straż pożarna czy policja w trakcie szkolenia nowych pracowników często wykorzystują urządzenia... więcej »

 • Naprawa falowników

  Naprawa falowników »

  Rozpatrzmy to na przykładzie 'liczbowym, przypuśćmy, że do sieci o napięciu 220 V zostały włączone szeregowo dwie żarówki, każda n... więcej »

 • Falownik LG

  Falownik LG »

  Z fizyki wiemy, że pomiędzy dwiema płytkami z różnych metali zanurzonych w elektrolicie wystąpi różnica potencjałów, czyli powstan... więcej »

 • Motoreduktor kątowy

  Motoreduktor kątowy »

  Nieraz zjawisko prądów wirowych wykorzystuje się w sposób użyteczny. Na przykład liczniki energii elektrycznej zaopatruje się w ta... więcej »

 • Reduktor kątowy

  Reduktor kątowy »

  Obwód z idealną cewką indukcyjną. Rozpatrzmy obecnie obwód zawierający bezrdzeniową cewkę indukcyjną o indukcyjności L i o znikomo... więcej »

 • Reduktor ślimakowy

  Reduktor ślimakowy »

  Przedstawiono schemat obwodu składającego się z dwóch gałęzi równoległych. W jednej z nich występują rezystancja i reaktancja indu... więcej »

 • Softstart

  Softstart »

  Iloczyn wartości chwilowych napięcia i prądu jest mocą chwilową prądu sinusoidalnie zmiennego. Moc ta ma przebieg zmienny i może o... więcej »

 • Szukasz rozdzielnic? Oferuje je Marstef.pl

  Szukasz rozdzielnic? Oferuje je Marstef.pl »

  Prąd wymaga dzisiaj konkretnej instalacji, dlatego trzeba kupować rozdzielnice. To dzisiaj norma bezpieczeństwa i kto tego nie zro... więcej »

 • Etykieciarki

  Etykieciarki »

  Etykieciarka – lepsza wydajność Twojej linii. Podążenie za innowacjami w biznesie jest bardzo ważnym czynnikiem rozwoju. Technolog... więcej »