Falownik LG

Falownik LG

Przebieg prądu w czasie włączania obwodu z cewką indukcyjną, czyli w jego stanie nieustalonym. Krzywa narastania prądu jest krzywą wykładniczą. Im większa jest indukcyjność L obwodu, tym wolniej przebiega narastanie prądu. Stosunek nazywa się stałą czasową obwodu. Po upływie czasu prąd w obwodzie i = 0, 95. Zjawisko stopniowego narastania prądu w obwodzie musi być brane pod uwagę przy pracy różnych, szybko działających urządzeń elektromagnetycznych, co ma szczególne znaczenie w automatyce. Z chwilą ustalenia się prądu zanika samoindukcja i doprowadzone do obwodu napięcie U = RI. Odwrotnie, przy wyłączaniu obwodu wytwarza się ponownie samoindukcji, o zwrocie zgodnym ze zwrotem prądu i o wartości tym większej im w krótszym czasie następuje wyłączanie. Ma to duże znaczenie praktyczne, ponieważ samoindukcji może osiągać duże wartości, powodujące powstawanie łuku elektrycznego pomiędzy stykami wyłącznika powodującego ich zniszczenie.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.lg.falowniki.pl:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 104 Odwiedziny googlebot 21

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Zwijarki do blach

  Zwijarki do blach »

  Oferujemy wysokiej jakości urządzenia dla przemysłu. W szczególności są to maszyny służące do obróbki elementów metalowych. Z powo... więcej »

 • Emt-systems.pl

  Emt-systems.pl »

  Tylko u nas znajdziesz bogaty wachlarz szkoleń inżynierskich, które skutecznie podniosą Twoje kwalifikacje zawodowe. Polecamy takż... więcej »

 • Stoły sekcyjne

  Stoły sekcyjne »

  Przedsiębiorstwo „Automat” zajmuje się wytwarzaniem urządzeń chłodniczych o nadzwyczaj wysokiej jakości. Nasze wyroby charakteryzu... więcej »

 • Naprawa falowników

  Naprawa falowników »

  Rozpatrzmy to na przykładzie 'liczbowym, przypuśćmy, że do sieci o napięciu 220 V zostały włączone szeregowo dwie żarówki, każda n... więcej »

 • Grawerowanie tabliczek

  Grawerowanie tabliczek »

  Strumień magnetyczny. Jeżeli płaszczyznę o powierzchni S przenika prostopadłe do niej pole magnetyczne o indukcji magnetycznej B, ... więcej »

 • Nord nordac

  Nord nordac »

  Rowki na wpusty obrabiane frezami palcowymi mogą być wykonywane na obrabiarkach z poziomą lub pionową osią obrotu wrzeciona, z aut... więcej »

 • Automatyka przemysłowa

  Automatyka przemysłowa »

  Obecnie automatyka przemysłowa stosowana jest w coraz większej ilości gałęzi przemysłu. Chcą nie chcąc mimo nowych technologii mas... więcej »

 • Zawór zwrotny

  Zawór zwrotny »

  Oferujemy rozwiązania dla przemysłu będące równocześnie przyjazne środowisku. Nasza firma oferuje zawory zwrotne i antyskażeniowe ... więcej »

 • Maszyny drukarskie - MaszynyDrukarskie.eu

  Maszyny drukarskie - MaszynyDrukarskie.eu »

  Jeśli szukają Państwo specjalistycznych maszyn drukarskich do przygotowywania etykiet, zachęcamy do skorzystania z oferty firmy HK... więcej »

 • Szybkozlaczki.pl

  Szybkozlaczki.pl »

  Z powodu wielu zalet, jakie posiadają szybkozłączki, korzysta z nich wiele gałęzi przemysłu. Świetnie sprawdzają się tam, gdzie po... więcej »