Falownik LG

Falownik LG

Przebieg prądu w czasie włączania obwodu z cewką indukcyjną, czyli w jego stanie nieustalonym. Krzywa narastania prądu jest krzywą wykładniczą. Im większa jest indukcyjność L obwodu, tym wolniej przebiega narastanie prądu. Stosunek nazywa się stałą czasową obwodu. Po upływie czasu prąd w obwodzie i = 0, 95. Zjawisko stopniowego narastania prądu w obwodzie musi być brane pod uwagę przy pracy różnych, szybko działających urządzeń elektromagnetycznych, co ma szczególne znaczenie w automatyce. Z chwilą ustalenia się prądu zanika samoindukcja i doprowadzone do obwodu napięcie U = RI. Odwrotnie, przy wyłączaniu obwodu wytwarza się ponownie samoindukcji, o zwrocie zgodnym ze zwrotem prądu i o wartości tym większej im w krótszym czasie następuje wyłączanie. Ma to duże znaczenie praktyczne, ponieważ samoindukcji może osiągać duże wartości, powodujące powstawanie łuku elektrycznego pomiędzy stykami wyłącznika powodującego ich zniszczenie.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.lg.falowniki.pl:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 104 Odwiedziny googlebot 12

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Windy dla niepełnosprawnych

  Windy dla niepełnosprawnych »

  Witamy, jesteśmy bezpośrednim przedstawicielem i montażystą platform dla niepełnosprawnych. Przez wiele lat zainstalowaliśmy kilka... więcej »

 • Urządzenia do etykietowania, znakowania Coleman

  Urządzenia do etykietowania, znakowania Coleman »

  Jesteśmy na Rynku już od 1992 roku i z czasem staliśmy się znaczącym dostawcą przemysłowych systemów do znakowania produktów, od w... więcej »

 • Falownik Hitachi

  Falownik Hitachi »

  Zwarcie obwodu. W stanie zwarcia obwodu1 rezystancja jego części zewnętrznej (przewody łączące) jest tak mała, że możemy przyjąć j... więcej »

 • Grawerowanie tabliczek

  Grawerowanie tabliczek »

  Strumień magnetyczny. Jeżeli płaszczyznę o powierzchni S przenika prostopadłe do niej pole magnetyczne o indukcji magnetycznej B, ... więcej »

 • Motoreduktor kątowy

  Motoreduktor kątowy »

  Nieraz zjawisko prądów wirowych wykorzystuje się w sposób użyteczny. Na przykład liczniki energii elektrycznej zaopatruje się w ta... więcej »

 • Balustrady Sulejówek

  Balustrady Sulejówek »

  Strona zakładu ślusarskiego J&W Paluch zajmującego się produkcją balustrad kutych, balustrad nierdzewnych, bram, ogrodzeń, ora... więcej »

 • Motoreduktor kątowy

  Motoreduktor kątowy »

  Nawiercanie
  Nawiercaniem wykonuje się nakiełki stanowiące bazy do dalszej obróbki części. Nawiercanie może stanowić także zab... więcej »

 • Virocast

  Virocast »

  Specjalizujemy się w tworzeniu wszelkiego rodzaju artykułów kształtowanych ze stopów aluminium. Profesjonalny system produkcji i w... więcej »

 • Zawór zwrotny

  Zawór zwrotny »

  Oferujemy rozwiązania dla przemysłu będące równocześnie przyjazne środowisku. Nasza firma oferuje zawory zwrotne i antyskażeniowe ... więcej »