Leczenie zgagi suplementami

Leczenie zgagi suplementami

Zgaga to potoczne określenie refluksu żołądka, który objawia się pieczeniem zlokalizowanym w żołądku oraz przełyku. Robi się w ten sposób, gdy zawartość żołądka wraca do przełyku. Odczucie podrażnienia wywołuje cofający się łącznie z jedzeniem kwas obecny w soku żołądkowym.

Niemiłe odczucie pieczenia w żołądku powstaje najczęściej po zjedzeniu ostro doprawionych posiłków.
Zgaga tyczy się ludzi w każdym wieku, przeważnie przychodzi pomiędzy 55 a 75 rokiem życia a także u ludzi w okresie aktywności zawodowej. Najczęściej cierpią osoby otyłe, a także palący papierosy.

W granicach 35% ludzi odczuwa dyskomfort związany z uczuciem pieczenia w żołądku dwa razy w tygodniu, a aż u 9 procent społeczeństwa zgaga jest obecna niemal dzień w dzień. Zgaga, jak występuje często lub ma znaczne nasilenie, wyraźnie pogarsza jakość życia.

Poprawne odżywianie może zmniejszyć występowanie niekorzystnych objawów, dodatkowo sporadyczną ulgę i odzyskanie komfortu przynosi stosowanie środków zmniejszających nadmiar kwasów w żołądku. Usuwanie używa się naturalne rośliny lecznicze działające łagodząco na błony śluzowe układu pokarmowego a także jako ich uzupełnienie - występujące w przyrodzie surowce mineralne.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.pharmagea.pl:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 63 Odwiedziny netsprint 4 Odwiedziny googlebot 109

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii: