Licznik oleju

Licznik oleju

Istotną kwestią jest dobry wybór pompy do oleju silnikowego. Na początku musimy nie brać pod uwagę z pompy sprowadzonych z chin, co prawda są one sporo tańsze od swoich włoskich odpowiedników ale równocześnie o wiele mniej odporne. Prawidłowo dopasowany układ dystrybucyjny do zbiornika na olej napędowy nie jest tematem prostym, przy doborze podzespołów do zbiornika towarzyszy nam masa wątpliwości. Kolejnym problemem jakie sobie stawiamy jest wydajność pompy do oleju. W ofercie głównych wytwórców można odszukać produkty o przepływie od 50 aż do ponad 100 litrów na min. Wartość za takie urządzenia kształtuje się w zakresie od 600 zł do 1200 pln. Jeśli w jednostce dysponujemy dużo pojazdów w których pojemność zasobnika przekracza 200l wskazane jest rozważyć nabycie pompy do oleju o dużej wydajności, skróci to znacząco trwanie tankowania.
Następnym problemem jest dobór licznika paliwa, tu możemy wybierać pomiędzy przepłwomierzami analogowymi, które mają licznik tankowania jednostkowego oraz zegar sumaryczny, czułość takich przepływomierzy wynosi +/- 1%. Bardziej zaawansowane liczniki elektroniczne oprócz zegara chwilowego i sumarycznego posiadają również pamięć kilu lub kilkunastu poprzednich tankowań, można je też zastosować do rozbudowanych systemów zarządzania paliwem.
Oprócz tego do dystrybutora paliwa musimy dopasować odpowiedni filtr oleju napędowego wąż do oleju oraz pistolet do paliwa, jednak te podzespoły muszą być odpowiednio do pompy do paliwa

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony https://dopaliwa.pl:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny googlebot 8

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Serwis forda Wrocław

  Serwis forda Wrocław »

  Pragniesz prędkiej reperacji Twojego japońskiego samochodu bądź Forda? Doskonale trafiłeś! Świadczymy kompleksowe posługi połączon... więcej »

 • Strona startowa

  Strona startowa »

  Szukasz najlepszego rozwiązania, które ułatwi Ci korzystanie z sieci? Strona startowa to idealny pomysł na uporządkowanie swoich z... więcej »

 • Frezowanie CNC

  Frezowanie CNC »

  Przedsiębiorstwo ZATORSKI jest dostarczycielem elementów skrawanych oraz półfabrykatów z surowców konstrukcyjnych. Unikatowe połąc... więcej »

 • Auto Jazda

  Auto Jazda »

  Dla kolejnych kierowców przygotowaliśmy konkurencyjne rozwiązanie. Działamy na rynku ponad dwadzieścia lat, przeto możemy zapropon... więcej »

 • TrackerInfo.eu – newsy dla kierowców

  TrackerInfo.eu – newsy dla kierowców »

  Tracker Info to portal drogowy, zawierający najnowsze, najświeższe informacje dla każdego kierowcy. Wybierając się w dłuższą lub k... więcej »