Lekkoatletyka

Lekkoatletyka

Lekkoatletyka to dyscyplina powstała w czasach starożytnych w Grecji. Konkurencje takie jak biegi, skoki czy różnego rodzaju rzuty były jedną z głównych rozrywek tamtejszej ludności. W obecnych czasach jest to tak samo a może i bardziej popularna dyscyplina sportu, która jest podstawą dla każdej innej dyscypliny. Konkurencjami lekkoatletycznymi są biegi krótkie: na 100 metrów, 200 metrów, biegi średnie: na 400 metrów, 800 metrów i 1500 metrów, biegi długie na 3000 metrów, taki sam dystans ale z przeszkodami, 5000 metrów, 10000 metrów, półmaratony oraz maratony. Innymi konkurencjami są skoki w dal, wzwyż i o tyczce, a także rzut oszczepem, rzut młotem, pchnięcie kulą, rzut dyskiem oraz chody sportowe i biegi sztafetowe. W lekkiejatletyce od lat są odnotowywane oficjalne rekordy świata. Większość z nich zostaje poprawiana wraz z upływającym czasem lecz istnieją dalej rekordy niepobite już przez wiele lat, nazywane są one nieśmiertelnymi ponieważ są na kosmicznym poziomie nieosiągalnym dla innych zawodników na przestrzeni dziesiątek lat.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony trackandfield.cba.pl:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 106 Odwiedziny netsprint 4 Odwiedziny googlebot 71

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Jesteś na podsłuchu

  Jesteś na podsłuchu »

  Nasz blog poświęcony jest zagadnieniom inwigilacji i kontr inwigilacji. Poruszamy w nim między innymi zagadnienia szpiegostwa a ta... więcej »

 • Depresja

  Depresja »

  Depresja jest niezwykle groźną chorobą, która może zakończyć się nawet samobójstwem. Dlatego tak istotna jest wiedza na jej temat,... więcej »

 • Blog E-Glamour.pl

  Blog E-Glamour.pl »

  Zachęcamy do odwiedzenia naszego bloga internetowego o nazwie E-Glamour. Jest to blog, który traktuje przede wszystkim o perfumach... więcej »

 • Blog macierzyństwo

  Blog macierzyństwo »

  Strona internetowa Tygrysiaki.pl to miejsce w sieci, które ma ambicje inspirować rodziców przedszkolaków oraz dzieci w wieku wczes... więcej »

 • Ranking testów do Policji

  Ranking testów do Policji »

  Niedługo czeka Cię egzamin policyjny? Postanowiłeś kupić testy psychologiczne do Policji, ale nie bardzo wiesz, co wybrać, zaprasz... więcej »

 • Klasa 7 Sprawdziany

  Klasa 7 Sprawdziany »

  Sprawdziany klasa 7 mogą pomóc nam śledzić ilość przyswojonej wiedzy. Co pewien czas warto wypełnić test i na tej podstawie określ... więcej »

 • Wsparcie w budowaniu firmy - monte.net.pl

  Wsparcie w budowaniu firmy - monte.net.pl »

  Każda osoba, która prowadzi działalność gospodarczą doskonale zdaję sobie z tego sprawę że od czasu do czasu konieczne jest właści... więcej »