Układy prądu stałego

Układy prądu stałego

Doświadczalnie można łatwo stwierdzić, że im większa jest powierzchnia okładzin kondensatora płaskiego, tym większa jest jego pojemność. Natomiast im mniejsza jest odległość okładzin, czyli grubość dielektryku, tym większa jest pojemność kondensatora. Wreszcie na pojemność kondensatora wywiera wpływ także rodzaj użytego dielektryku, o czym łatwo można się przekonać porównując drogą pomiaru pojemności dwu kondensatorów o okładzinach tych samych wymiarów, lecz o różnych dielektrykach tej samej grubości. A zatem pojemność kondensatora płaskiego o określonym dielektryku jest proporcjonalna do powierzchni okładzin i odwrotnie proporcjonalna do ich wzajemnego odstępu przy czym: S — pole powierzchni okładziny kondensatora w m2, d— odległość między okładzinami czyli grubość dielektryku w m/s — przenikalność elektryczna materiału między okładzinami kondensatora.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.napedy.net.pl:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 100 Odwiedziny googlebot 16

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Windy dla niepełnosprawnych

  Windy dla niepełnosprawnych »

  Witamy, jesteśmy bezpośrednim przedstawicielem i montażystą platform dla niepełnosprawnych. Przez wiele lat zainstalowaliśmy kilka... więcej »

 • Paleciaki

  Paleciaki »

  Technozbyt to firma gwarantująca wysoką jakość i bardzo duży wybór w zakresie sprzedaży wózków paletowych. W ofercie znajdują się ... więcej »

 • Zwijarki do blach

  Zwijarki do blach »

  Oferujemy wysokiej jakości urządzenia dla przemysłu. W szczególności są to maszyny służące do obróbki elementów metalowych. Z powo... więcej »

 • STANISŁAW KRZACZEK konstrukcje stalowe

  STANISŁAW KRZACZEK konstrukcje stalowe »

  Początki działalności firmy ZPH „Stanisław Krzaczek” dosięgają 1987 roku i od tamtego czasu specjalizuje się ona w produkcji najwy... więcej »

 • Instalacje odpylania

  Instalacje odpylania »

  Wiadomo, że kreowanie instalacji odkurzania to ważna sprawa dla wielu firm (przedsiębiorstw, działalności jednoosobowych, spółek),... więcej »

 • Słupki parkingowe

  Słupki parkingowe »

  Logbit to sprawdzony oraz znamienity sprzedawca innowacyjnych urządzeń automatyki parkingowej. Najwyższej jakości wyposażenie park... więcej »

 • Głowice czyszczące.

  Głowice czyszczące. »

  Nasza spółka istnieje na rynku od 1997 roku. Poprzez te wszelkie lata dostarczamy sprzęt najwyższej klasy używany dla branży wodoc... więcej »

 • Biomata

  Biomata »

  Spółka Amanda trudni się od lat 90tych fabrykacją wyrobów tekstylnych. Obecnie produkty przedsiębiorstwa trafiają do większości kr... więcej »

 • Wysokiej jakości grawerka laserowa

  Wysokiej jakości grawerka laserowa »

  Przedsiębiorstwo DK Lasertechnik produkuje, sprzedaje oraz naprawia urządzenia laserowe a także plotery termiczne. W naszym rozleg... więcej »