Motoreduktor kątowy

Motoreduktor kątowy

Nawiercanie
Nawiercaniem wykonuje się nakiełki stanowiące bazy do dalszej obróbki części. Nawiercanie może stanowić także zabieg wstępny do wiercenia otworów z bębna rewolwerowego. Nakiełki jako bazy są stosowane do obróbki części o kształcie obrotowym lub innym (np. do obróbki korbowodów). Wykonanie ich powinno być bardzo staranne. Niedokładność wykonania nakiełków powoduje powiększenie błędu wykonania obrabianej części. Nakiełki mogą być wykonywane wiertłem do nakiełków i pogłębiaczem lub nawiertakiem.
Wiercenie
Otwór w materiale pełnym wykonuje się za pomocą wiercenia. Otwory o dużych średnicach wykonuje się dwoma wiertłami. Pierwsze wiercenie najczęściej wykonuje się wiertłem średnicy do 15 mm, a wtórne (powiercanie) — wiertłem o żądanej średnicy. Wiercenie wtórne przy większych średnicach jest konieczne, gdyż ze wzrostem średnicy rośnie długość poprzecznej krawędzi skrawającej (ścina) wiertła, co powoduje, że zamiast skrawania materiału obrabianego występuje jego zgniatanie z częściowym skrobaniem. Utrudnia to pracę wiertła i powoduje znaczny wzrost siły osiowej.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.motoreduktory.com:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 42 Odwiedziny googlebot 19

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Druty proszkowe ASPA

  Druty proszkowe ASPA »

  Wysokiej jakości urządzenia spawalnicze można kupić tylko u sprofilowanych producentów, do których przynależy między innymi Zakład... więcej »

 • Falownik Siemens

  Falownik Siemens »

  Zadaniem linii elektrycznej jest przesyłanie energii elektrycznej z miejsca jej wytwarzania do odbiornika lub odbiorców. W przewod... więcej »

 • Sklep falowniki

  Sklep falowniki »

  Zwrot linii tych pól określa reguła śruby prawoskrętnej W odniesieniu do przewodu pojedynczego — jeżeli ruch postępowy przy wkręca... więcej »

 • Softstart

  Softstart »

  Iloczyn wartości chwilowych napięcia i prądu jest mocą chwilową prądu sinusoidalnie zmiennego. Moc ta ma przebieg zmienny i może o... więcej »

 • Balustrady Sulejówek

  Balustrady Sulejówek »

  Strona zakładu ślusarskiego J&W Paluch zajmującego się produkcją balustrad kutych, balustrad nierdzewnych, bram, ogrodzeń, ora... więcej »

 • Falowniki i softstarty

  Falowniki i softstarty »

  Przeciąganie powierzchni wielościennych w odlewach stanowi operację wykańczającą, zapewniającą uzyskanie dużej dokładności wymiaró... więcej »

 • Zawór zwrotny

  Zawór zwrotny »

  Oferujemy rozwiązania dla przemysłu będące równocześnie przyjazne środowisku. Nasza firma oferuje zawory zwrotne i antyskażeniowe ... więcej »

 • Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych

  Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych »

  Realizujemy zamówienia na prefabrykacje szaf zgodnie z indywidualnymi potrzebami zleceniodawcy. Doskonałe rozeznanie rynku w dostę... więcej »

 • KONTECH tester wkrętarek elektrycznych

  KONTECH tester wkrętarek elektrycznych »

  Z wielką przyjemnością prezentujemy Państwu ofertę firmy Kontech z Łodzi. Działamy w branży automatyki przemysłowej i możemy pochw... więcej »