Falownik Danfoss

Falownik Danfoss

Spadek napięcia w obwodzie można także określić jako spadek potencjału wzdłuż obwodu. Z przepływem prądu wiąże się zjawisko spadku napięcia w przewodach. Wartość tego spadku napięcia na określonym odcinku obwodu jest wprost proporcjonalna do -rezystancji tego odcinka i do prądu w nim płynącego. Przepływ prądu elektrycznego przez przewody wywołuje, jak wiemy z fizyki, działania: — cieplne — przejawiające się w postaci nagrzewania przewodów wiodących prąd, — magnetyczne — polegające na wytwarzaniu dokoła przewodów pola magnetycznego, — mechaniczne — polegające najczęściej na oddziaływaniu pól magnetycznych wytworzonych przez przewody wiodące prąd, — chemiczne — występujące przy przepływie prądu przez elektrolity. Pomiar prądu płynącego w obwodzie elektrycznym dokonuje się za pomocą miernika zwanego amperomierzem, a napięcia, pod jakim jest odbiornik w obwodzie elektrycznym, za pomocą woltomierza. Uwaga: Poprawność mowy polskiej wymaga stosowania odpowiednich przypadków przy wymienianiu jednostek, a więc np. mówimy: 5 woltów, 4 ampery, 100 omów itp.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.falownik.biz:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 103 Odwiedziny googlebot 22

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • MOTON filtry absolutne

  MOTON filtry absolutne »

  Funkcjonujemy w specjalności już od wielu lat i przez ten okres, udało nam się zyskać zaufanie wielu Klientów. W naszej ofercie od... więcej »

 • Pol-Sver - linie profilujące

  Pol-Sver - linie profilujące »

  Centrala firmy POL-SVER mieści się w Warszawie, a jej serwisy we Wrocławiu, Krakowie, Radomiu oraz Bydgoszczy. Specjalizujemy się ... więcej »

 • Automat-Serwis.com – zapraszamy!

  Automat-Serwis.com – zapraszamy! »

  Propozycja firmy Automat-Serwis skierowana jest do odbiorców indywidualnych, firm i instytucji. Z naszych usług korzystało już wie... więcej »

 • Motoreduktor kątowy

  Motoreduktor kątowy »

  Nawiercanie
  Nawiercaniem wykonuje się nakiełki stanowiące bazy do dalszej obróbki części. Nawiercanie może stanowić także zab... więcej »

 • Falowniki i softstarty

  Falowniki i softstarty »

  Przeciąganie powierzchni wielościennych w odlewach stanowi operację wykańczającą, zapewniającą uzyskanie dużej dokładności wymiaró... więcej »

 • Biomata

  Biomata »

  Spółka Amanda trudni się od lat 90tych fabrykacją wyrobów tekstylnych. Obecnie produkty przedsiębiorstwa trafiają do większości kr... więcej »

 • Zakręcarka

  Zakręcarka »

  W wielkich fabrykach produkcyjnych stawia się na rozwój innowacyjnych technologii. Teraz jesteśmy świadkami narodzin nowej epoki, ... więcej »

 • Dynisco w Polsce

  Dynisco w Polsce »

  Jeżeli szukają Państwo profesjonalnej firmy oferującej specjalistyczne urządzenia stosowane w przetwórstwie tworzyw sztucznych, za... więcej »

 • Dyrektywa maszynowa - schmersal.pl

  Dyrektywa maszynowa - schmersal.pl »

  Interesują Was systemy bezpieczeństwa i osprzęt łączeniowy dla przemysłu? Nie mogliście trafić lepiej. Nie mamy wątpliwości, że w ... więcej »