Dystrybutor falownika

Dystrybutor falownika

Jeżeli do punktu M równomiernego pola elektrycznego zostanie wprowadzony ładunek elektryczny o bardzo małej wartości Q, to pod wpływem siły F ładunek ten zostanie wprawiony w ruch będzie poruszał się wzdłuż linii pola i przypuśćmy, że się przesunie do punktu N odległego o l od punktu M. Przy tym przesunięciu zostanie wykonana praca. Stosunek tej pracy do wartości ładunku Q nazywamy napięciem elektrycznym, czyli różnicą potencjałów pomiędzy punktami przy czym VM oznacza potencjał w punkcie M pola, a VN — potencjał w punkcie pola elektrycznego. Potencjał elektryczny w dowolnym punkcie pola elektrycznego charakteryzuje więc stan energetyczny tego punktu pola. Potencjałem elektrycznym VM w danym punkcie pola elektrycznego nazywamy stosunek pracy (energii), jaką należy wykonać, aby przesunąć ładunek Q z danego punktu M pola poza obręb tego pola (teoretycznie do punktu nieskończenie odległego) do wartości Q tego ładunku. Wartości bezwzględnej potencjału zasadniczo określić nie możemy. Możemy jedynie wyznaczyć różnicę potencjałów dwóch punktów pola, albo też przyjmując np. potencjał Ziemi równy zeru — określić potencjały poszczególnych punktów pola względem ziemi. Siły pola elektrycznego, a tym samym i natężenia pola mają zwrot w kierunku malejących wartości potencjału.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.napedy.info.pl:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 100 Odwiedziny googlebot 27

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • STANISŁAW KRZACZEK konstrukcje stalowe

  STANISŁAW KRZACZEK konstrukcje stalowe »

  Początki działalności firmy ZPH „Stanisław Krzaczek” dosięgają 1987 roku i od tamtego czasu specjalizuje się ona w produkcji najwy... więcej »

 • Falownik Omron

  Falownik Omron »

  W akumulatorze naładowanym płyty dodatnie zawierają dwutlenek ołowiu Pb02 o barwie ciemnobrunatnej, płyty ujemne zawierają ołów Pb... więcej »

 • Grawerowanie tabliczek

  Grawerowanie tabliczek »

  Strumień magnetyczny. Jeżeli płaszczyznę o powierzchni S przenika prostopadłe do niej pole magnetyczne o indukcji magnetycznej B, ... więcej »

 • Grawerowanie opisów

  Grawerowanie opisów »

  Ciała, których przenikalność magnetyczna jest nieco mniejsza niż jedność, nazywamy diamagnetycznymi, np. miedź, a których wartość ... więcej »

 • Karuzela dla konia

  Karuzela dla konia »

  Jeżeli próbkę ferromagnetyku nie namagnesowaną wprowadzimy do cewki i namagnesujemy do stanu zbliżonego do nasycenia osiągając war... więcej »

 • Głowice czyszczące.

  Głowice czyszczące. »

  Nasza spółka istnieje na rynku od 1997 roku. Poprzez te wszelkie lata dostarczamy sprzęt najwyższej klasy używany dla branży wodoc... więcej »

 • Nord nordac

  Nord nordac »

  Rowki na wpusty obrabiane frezami palcowymi mogą być wykonywane na obrabiarkach z poziomą lub pionową osią obrotu wrzeciona, z aut... więcej »

 • Etykieciarki

  Etykieciarki »

  Etykieciarka – lepsza wydajność Twojej linii. Podążenie za innowacjami w biznesie jest bardzo ważnym czynnikiem rozwoju. Technolog... więcej »

 • Wysokiej jakości przewody głośnikowe

  Wysokiej jakości przewody głośnikowe »

  Znalezienie porządnych głośników do kolumn nie jest prostym zadaniem szczególnie, że oferta na rynku jest niezwykle szeroka i równ... więcej »

 • Centrum Maszyn CNC

  Centrum Maszyn CNC »

  Urządzenia dostarczane przez firmę Centrum Maszyn CNC posiadają pełną dokumentację techniczną oraz certyfikaty unijne. W ofercie f... więcej »