Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach - inwestycja na lata

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach - inwestycja na lata

Na Górnym Śląsku w Uczelni ekonomicznej jest dużo organizacji studenckich tj.: Parlament Studencki, PANEUROPA, NZS, AIESEC, AZS, ESN, ECID, Progress, Impuls, Gaudeamus, IGO, AEGEE. Kształci się tu 16 000 studentów. Do 1.10.2010 r. UE nosił nazwę Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego. UE w Katowicach jest także, jedną z pięciu publicznych uczelni ekonomicznych w kraju, najstarszą i największą w regionie. Pierwsze zajęcia dydaktyczne odbyły się tu 11 stycznia 1937 roku, z tego powodu, co roku tego dnia obchodzi się Święto Uczelni. Tego dnia w najbardziej cenionej przez wielu auli organizowane są wykłady oraz przemawia wielu reprezentantów uczelni z rektorem na czele. Każde święto uczelni dzięki temu różni się od wcześniejszych, bo co rok jest inny prelegent.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.ue.katowice.pl:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 44 Odwiedziny googlebot 66

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Psychologia studia

  Psychologia studia »

  Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University to miejsce gdzie panuje fenomenalny klimat na studia. Tworzą go nie jedynie pięk... więcej »

 • Uczelnie

  Uczelnie »

  Tylko na naszej stronie internetowej znajdziesz ofertę edukacyjną wszystkich uczelni polskich. Cały czas aktualizujemy nasze dane ... więcej »

 • Uczelnie w Warszawie

  Uczelnie w Warszawie »

  Warszawa to czarowne miasto, w którym pożądane byłoby uczyć się. Nadzwyczaj wielu ludzi z całego kraju, przyjeżdża w to miejsce wł... więcej »

 • Studia poznań

  Studia poznań »

  Wyższa Szkoła Logistyki to jedyna tego rodzaju szkoła w kraju. WSL oferuje wszystkim zainteresowanym kształcenie na wielu ciekawyc... więcej »

 • WSNS

  WSNS »

  Zapraszamy do zapoznania się z propozycją Wyższej Szkoły Nauk Społecznych im. Ks. Józefa Majki z Mińska mazowieckiego. Kształcimy ... więcej »

 • Pisanie prac po niemiecku

  Pisanie prac po niemiecku »

  Przygotowujemy wzory prac licencjackich oraz magisterskich. Zajmujemy się również przygotowaniem planu pracy oraz bibliografią. Do... więcej »

 • Kurs online włoskiego

  Kurs online włoskiego »

  Pragniesz nauczyć się języka włoskiego? Jeśli tak to zapraszamy do zaznajomienia się ze stworzonym przez nas kursem tego języka. N... więcej »

 • Portal rekrutacyjny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

  Portal rekrutacyjny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie »

  Postaw na dobry start w przyszłość, wybierz studia, które dają Ci wszystko co potrzebne do zdobywania niezbędnej wiedzy i nie tylk... więcej »

 • Krakowska Szkoła Biznesu UEK

  Krakowska Szkoła Biznesu UEK »

  Krakowska Szkoła Biznesu UEK to nie tylko miejsce edukacji, ale również centrum innowacji, badań i praktycznej wiedzy. Nasze bogat... więcej »