Lekkoatletyka

Lekkoatletyka

Lekkoatletyka to dyscyplina powstała w czasach starożytnych w Grecji. Konkurencje takie jak biegi, skoki czy różnego rodzaju rzuty były jedną z głównych rozrywek tamtejszej ludności. W obecnych czasach jest to tak samo a może i bardziej popularna dyscyplina sportu, która jest podstawą dla każdej innej dyscypliny. Konkurencjami lekkoatletycznymi są biegi krótkie: na 100 metrów, 200 metrów, biegi średnie: na 400 metrów, 800 metrów i 1500 metrów, biegi długie na 3000 metrów, taki sam dystans ale z przeszkodami, 5000 metrów, 10000 metrów, półmaratony oraz maratony. Innymi konkurencjami są skoki w dal, wzwyż i o tyczce, a także rzut oszczepem, rzut młotem, pchnięcie kulą, rzut dyskiem oraz chody sportowe i biegi sztafetowe. W lekkiejatletyce od lat są odnotowywane oficjalne rekordy świata. Większość z nich zostaje poprawiana wraz z upływającym czasem lecz istnieją dalej rekordy niepobite już przez wiele lat, nazywane są one nieśmiertelnymi ponieważ są na kosmicznym poziomie nieosiągalnym dla innych zawodników na przestrzeni dziesiątek lat.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony trackandfield.cba.pl:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 106 Odwiedziny netsprint 4 Odwiedziny googlebot 41

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Whisky japońska

  Whisky japońska »

  Na stronie internetowej Luk Loves Whisky można znaleźć wiele ciekawych informacji poświęconych whisky. Strona prowadzona jest prze... więcej »

 • PC market Poznań,

  PC market Poznań, »

  Grupa INDEX to specjaliści od kas fiskalnych w Poznaniu. Tak w skrócie można nas określić, jeżeli już planują Państwo założyć bizn... więcej »

 • Blog o przeprowadzkach

  Blog o przeprowadzkach »

  Zachęcam wszystkich zaciekawionych tematem przeprowadzek do odwiedzenia niniejszego serwisu internetowego. Nasz serwis to miejsce,... więcej »

 • Blog moje-srebro.pl

  Blog moje-srebro.pl »

  Nader intrygujący, fantastycznie przemyślany, udoskonalony w najmniejszym elemencie, z troskliwością o wszelki pierwiastek, nie in... więcej »

 • Z nami stracisz zbędne kilogramy

  Z nami stracisz zbędne kilogramy »

  Zbędne tłuszcz to niestety często spotykany kłopot pośród grupy osób którzy często przebywają z usług restauracji typu fast food. ... więcej »

 • Http://linowezawiesia.pl

  Http://linowezawiesia.pl »

  Na blogu o nazwie linowezawiesia.pl umieszczone są ciekawe wiadomości w dziedzinie rozwiązań technicznych w transportowaniu przeró... więcej »