Śląskie praca

Śląskie praca

Praca w województwie śląskim. Rynek pracy w śląskiem. Czyli gdzie i jak szukać pracy. Będzin wchodzi w skład Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, a w całym Zagłębiu Dąbrowskim, miasto pełni ważną rolę ośrodka zarówno gospodarczego, jak i kulturalnego. Z jednej strony na terenie Będzina funkcjonuje przemysł energetyczny, spożywczy oraz związany z materiałami budowlanymi. Z drugiej strony w mieście odbywają się liczne imprezy i wydarzenia artystyczne, m.in. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek, czy Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła. Miasto pełni także funkcję ważnego ośrodka handlowego, w którym to dwa razy w tygodniu odbywa się jeden z najstarszych i największych targów na południu Polski. Największą atrakcją turystyczną Będzina jest niewątpliwie górujący nad miastem królewski zamek obronny z XIV wieku. Na turystów czekają także piesze szlaki i trasy rowerowe oraz ścieżki edukacyjne. Mieszkańcy Będzina pracy mogą się upatrywać głównie w handlu, usługach oraz przemyśle, a wynagrodzenie często sięga wartości większych od średniej krajowej. Doskonałe połączenie Będzina z Katowicami jednak sprawia, że wielu mieszkańców dojeżdża do pracy właśnie do Katowic, które są jednym z miast, w których zarabiamy najwięcej.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony praca-slaskie.pl:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny googlebot 2

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Praca dla lekarzy w niemczech

  Praca dla lekarzy w niemczech »

  Na stronie internetowej pod nazwą futur1.pl umieszczone są wyczerpujące wiadomości o pracy za granicą dla polskich lekarzy. Prowad... więcej »

 • Strumień praca

  Strumień praca »

  Jesteś mieszkańcem Strumienia lub okolicznych miejscowości i poszukujesz pracy? Serwis www. praca-strumien. pl jest adresowany dok... więcej »

 • Www.praca-gliwice.info

  Www.praca-gliwice.info »

  Jeśli jesteś zainteresowany pracą na terenie Gliwic albo w okolicznych miejscowościach to warto, żebyś odwiedził serwis praca-gliw... więcej »

 • CuraSwiss

  CuraSwiss »

  Program Curaswiss przygotowuje pielęgniarki i pielęgniarzy do pracy w Szwajcarii. Trzyletni program polega na działaniach edukacyj... więcej »

 • Praca Niemcy - Opiekunka osób starszych

  Praca Niemcy - Opiekunka osób starszych »

  WORKNOW zajmujemy się kompleksową organizacją wyjazdu do pracy w Niemczech, w zawodzie opiekunów osób starszych. Oferty zatrudnien... więcej »

 • Wielkopolskie praca

  Wielkopolskie praca »

  Praca w województwie wielkopolskim. Rynek pracy w wielkopolskim. Na 16 km² powierzchni rozciąga się miasto Turek, z liczbą mieszka... więcej »

 • Lubuskie praca

  Lubuskie praca »

  Praca w województwie lubuskiem. Rynek pracy w lubuskiem. Czyli gdzie i jak szukać pracy. Stres towarzyszy nam na każdym kroku i je... więcej »

 • Dolny Śląsk praca

  Dolny Śląsk praca »

  Praca w województwie dolnośląskiem. Rynek pracy w dolnośląskiem. Czyli gdzie i jak szukać pracy. Bogatynia to miasto, które jest s... więcej »

 • Świętokrzyskie praca

  Świętokrzyskie praca »

  Praca w województwie świętokrzyskiem. Rynek pracy w świętokrzyskiem. Czyli gdzie i jak szukać pracy. Koprzywnica to niewielkie mia... więcej »