Falownik Vacon

Falownik Vacon

Jeżeli na zaciskach odbiornika o stałej niezmiennej rezystancji R będzie się zmieniało napięcie doprowadzone U, co stwierdzamy odczytując wskazania włączonego woltomierza, to zgodnie z prawem Ohma zmiany prądu odczytywane ze wskazań amperomierza będą wprost proporcjonalne do zmian napięcia. Przebieg zmienności prądu w zależności od napięcia można przedstawić wykreślnie ; wykres taki nazywa się charakterystyką prądowo-napięciową. Obwody prądu zawierające odbiorniki i elementy o niezmiennej rezystancji, niezależnie od 'napięcia doprowadzonego lub płynącego przez nie prądu nazywamy obwodami liniowymi, ich charakterystyka prądowo-napięciowa jest linią prostą. W praktyce do obwodów liniowych zalicza się takie, których rezystancja ulega nieznacznym zmianom. W niektórych odbiornikach energii elektrycznej nagrzewanie się elementów oporowych prądem przez nie płynącym powoduje zmiany ich rezystancji, wskutek czego prąd w nich nie jest proporcjonalny do napięcia. Przykładem takich odbiorników mogą być żarówki elektryczne z żarnikiem metalowym. Rezystancja żarnika w temperaturze pokojowej jest wielokrotnie (ok. 12 razy) mniejsza niż podczas świecenia, tzn. w stanie jego normalnej pracy. Wobec tego pośrednio po włączeniu żarówki pobiera ona w pierwszej chwili prąd ok. dwunastokrotnie większy od prądu normalnej pracy.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.falownik.com:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 105 Odwiedziny googlebot 13

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • MOTON filtry absolutne

  MOTON filtry absolutne »

  Funkcjonujemy w specjalności już od wielu lat i przez ten okres, udało nam się zyskać zaufanie wielu Klientów. W naszej ofercie od... więcej »

 • KAL-MET Nitokołki

  KAL-MET Nitokołki »

  Każdego dnia naszej pracy dokładamy wszystkich starań, aby mieli Państwo poczucie, że kooperują z firmą, która dostarcza wyroby zł... więcej »

 • Pol-Sver - linie profilujące

  Pol-Sver - linie profilujące »

  Centrala firmy POL-SVER mieści się w Warszawie, a jej serwisy we Wrocławiu, Krakowie, Radomiu oraz Bydgoszczy. Specjalizujemy się ... więcej »

 • Falownik Danfoss

  Falownik Danfoss »

  Spadek napięcia w obwodzie można także określić jako spadek potencjału wzdłuż obwodu. Z przepływem prądu wiąże się zjawisko spadku... więcej »

 • Karuzela dla konia

  Karuzela dla konia »

  Jeżeli próbkę ferromagnetyku nie namagnesowaną wprowadzimy do cewki i namagnesujemy do stanu zbliżonego do nasycenia osiągając war... więcej »

 • Falownik Lenze

  Falownik Lenze »

  Zjawisko indukcji elektromagnetycznej odkryte w 1831 r. przez M. Faradaya stworzyło podstawy do rozwoju współczesnej elektrotechni... więcej »

 • Reduktor kątowy

  Reduktor kątowy »

  Obwód z idealną cewką indukcyjną. Rozpatrzmy obecnie obwód zawierający bezrdzeniową cewkę indukcyjną o indukcyjności L i o znikomo... więcej »

 • TOM-STAL wyroby stalowe lubelskie

  TOM-STAL wyroby stalowe lubelskie »

  Przedstawiamy super propozycje opracowana przez firmę Tom Stal, która wspaniale sobie radzi na rynku już prawie dwie dekady, a jej... więcej »

 • Aplikatory etykiet

  Aplikatory etykiet »

  Ultrapak to licencjonowany salon maszyn pakujących, w którym znajdziesz najwyższej klasy aplikatory etykiet i banderolownice. Sprz... więcej »

 • Profesjonalne piły taśmowe

  Profesjonalne piły taśmowe »

  Przecinarki to nasza specjalność. KAMIR-DMK to wyłączny hurtownik firmy MACC w Polsce. Artykuły, które sprzedajemy to najwyższej j... więcej »