Falownik Vacon

Falownik Vacon

Jeżeli na zaciskach odbiornika o stałej niezmiennej rezystancji R będzie się zmieniało napięcie doprowadzone U, co stwierdzamy odczytując wskazania włączonego woltomierza, to zgodnie z prawem Ohma zmiany prądu odczytywane ze wskazań amperomierza będą wprost proporcjonalne do zmian napięcia. Przebieg zmienności prądu w zależności od napięcia można przedstawić wykreślnie ; wykres taki nazywa się charakterystyką prądowo-napięciową. Obwody prądu zawierające odbiorniki i elementy o niezmiennej rezystancji, niezależnie od 'napięcia doprowadzonego lub płynącego przez nie prądu nazywamy obwodami liniowymi, ich charakterystyka prądowo-napięciowa jest linią prostą. W praktyce do obwodów liniowych zalicza się takie, których rezystancja ulega nieznacznym zmianom. W niektórych odbiornikach energii elektrycznej nagrzewanie się elementów oporowych prądem przez nie płynącym powoduje zmiany ich rezystancji, wskutek czego prąd w nich nie jest proporcjonalny do napięcia. Przykładem takich odbiorników mogą być żarówki elektryczne z żarnikiem metalowym. Rezystancja żarnika w temperaturze pokojowej jest wielokrotnie (ok. 12 razy) mniejsza niż podczas świecenia, tzn. w stanie jego normalnej pracy. Wobec tego pośrednio po włączeniu żarówki pobiera ona w pierwszej chwili prąd ok. dwunastokrotnie większy od prądu normalnej pracy.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.falownik.com:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 105 Odwiedziny googlebot 13

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Pneumatyka Sklep

  Pneumatyka Sklep »

  Pneumat System Sp. z o.o. - jesteśmy renomowanym przedsiębiorstwem z Wrocławia działającym w branży pneumatycznej. Oferujemy jeden... więcej »

 • Przekaźniki

  Przekaźniki »

  Przekaźniki elektryczne to przede wszystkim dwa rodzaje przekaźników. Są nimi przekaźniki elektromagnetyczne oraz przekaźniki prąd... więcej »

 • Naprawa falowników

  Naprawa falowników »

  Rozpatrzmy to na przykładzie 'liczbowym, przypuśćmy, że do sieci o napięciu 220 V zostały włączone szeregowo dwie żarówki, każda n... więcej »

 • Falownik LG

  Falownik LG »

  Przebieg prądu w czasie włączania obwodu z cewką indukcyjną, czyli w jego stanie nieustalonym. Krzywa narastania prądu jest krzywą... więcej »

 • Dystrybutor napędów

  Dystrybutor napędów »

  W celu naładowania kondensatora o pojemności C do napięcia U, tj. przeniesienia ładunku Q z jednej okładziny na drugą, źródło napi... więcej »

 • Sabur - sterowniki plc

  Sabur - sterowniki plc »

  Firma Sabur specjalizuje się w proponowaniu urządzeń oraz oprogramowania dla automatyki. Wszystkie nasze produkty charakteryzuje i... więcej »

 • Motoreduktor NMRV

  Motoreduktor NMRV »

  Pogłębianie
  Pogłębianiem otworów nazywamy zabieg polegający na wykonaniu na pewnej długości istniejącego otworu większego otw... więcej »

 • Elektroniczne głosowanie

  Elektroniczne głosowanie »

  Firma B&M Promotion w tym momencie od dwudziestu lat proponuje swoje usługi przedsiębiorstwom, które wymagają wsparcia w organ... więcej »

 • Dynisco w Polsce

  Dynisco w Polsce »

  Jeżeli szukają Państwo profesjonalnej firmy oferującej specjalistyczne urządzenia stosowane w przetwórstwie tworzyw sztucznych, za... więcej »