Falownik Danfoss

Falownik Danfoss

Spadek napięcia w obwodzie można także określić jako spadek potencjału wzdłuż obwodu. Z przepływem prądu wiąże się zjawisko spadku napięcia w przewodach. Wartość tego spadku napięcia na określonym odcinku obwodu jest wprost proporcjonalna do -rezystancji tego odcinka i do prądu w nim płynącego. Przepływ prądu elektrycznego przez przewody wywołuje, jak wiemy z fizyki, działania: — cieplne — przejawiające się w postaci nagrzewania przewodów wiodących prąd, — magnetyczne — polegające na wytwarzaniu dokoła przewodów pola magnetycznego, — mechaniczne — polegające najczęściej na oddziaływaniu pól magnetycznych wytworzonych przez przewody wiodące prąd, — chemiczne — występujące przy przepływie prądu przez elektrolity. Pomiar prądu płynącego w obwodzie elektrycznym dokonuje się za pomocą miernika zwanego amperomierzem, a napięcia, pod jakim jest odbiornik w obwodzie elektrycznym, za pomocą woltomierza. Uwaga: Poprawność mowy polskiej wymaga stosowania odpowiednich przypadków przy wymienianiu jednostek, a więc np. mówimy: 5 woltów, 4 ampery, 100 omów itp.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.falownik.biz:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 103 Odwiedziny googlebot 9

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Blokady parkingowe - Euro Spaw

  Blokady parkingowe - Euro Spaw »

  Firma Euro Spaw działa w branży spawalniczej od 3 lat. Nasze usługi wykonywane są na profesjonalnym poziomie. Firma produkuje wyro... więcej »

 • Pneumatyka Sklep

  Pneumatyka Sklep »

  Pneumat System Sp. z o.o. - jesteśmy renomowanym przedsiębiorstwem z Wrocławia działającym w branży pneumatycznej. Oferujemy jeden... więcej »

 • HITIN - Automatyka przemysłowa

  HITIN - Automatyka przemysłowa »

  Posiadamy przeszło dwudziestoletnie doświadczenie na rynku przemysłowym, lecz mimo to staramy się stale podnosić jakość i standard... więcej »

 • Szkolenia autocad

  Szkolenia autocad »

  Firma Fimade istnieje na rynku szkoleniowym od ponad 7 lat. Firma realizuje usługi szkoleniowe na terenie Górnego i Dolnego Śląska... więcej »

 • Falownik Vacon

  Falownik Vacon »

  Jeżeli na zaciskach odbiornika o stałej niezmiennej rezystancji R będzie się zmieniało napięcie doprowadzone U, co stwierdzamy odc... więcej »

 • Sklep falowniki

  Sklep falowniki »

  Zwrot linii tych pól określa reguła śruby prawoskrętnej W odniesieniu do przewodu pojedynczego — jeżeli ruch postępowy przy wkręca... więcej »

 • Softstart

  Softstart »

  Iloczyn wartości chwilowych napięcia i prądu jest mocą chwilową prądu sinusoidalnie zmiennego. Moc ta ma przebieg zmienny i może o... więcej »

 • Sabur - sterowniki plc

  Sabur - sterowniki plc »

  Firma Sabur specjalizuje się w proponowaniu urządzeń oraz oprogramowania dla automatyki. Wszystkie nasze produkty charakteryzuje i... więcej »

 • Motoreduktor NMRV

  Motoreduktor NMRV »

  Pogłębianie
  Pogłębianiem otworów nazywamy zabieg polegający na wykonaniu na pewnej długości istniejącego otworu większego otw... więcej »

 • Sklep CONSTEEL Electronics - Urządzenia sieciowe

  Sklep CONSTEEL Electronics - Urządzenia sieciowe »

  Oferta sklepu CONSTEEL Electroncs jest dedykowana dla instalatorów wymagających najwyższej jakości wykonania produktu o przemysłow... więcej »