Falownik Danfoss

Falownik Danfoss

Spadek napięcia w obwodzie można także określić jako spadek potencjału wzdłuż obwodu. Z przepływem prądu wiąże się zjawisko spadku napięcia w przewodach. Wartość tego spadku napięcia na określonym odcinku obwodu jest wprost proporcjonalna do -rezystancji tego odcinka i do prądu w nim płynącego. Przepływ prądu elektrycznego przez przewody wywołuje, jak wiemy z fizyki, działania: — cieplne — przejawiające się w postaci nagrzewania przewodów wiodących prąd, — magnetyczne — polegające na wytwarzaniu dokoła przewodów pola magnetycznego, — mechaniczne — polegające najczęściej na oddziaływaniu pól magnetycznych wytworzonych przez przewody wiodące prąd, — chemiczne — występujące przy przepływie prądu przez elektrolity. Pomiar prądu płynącego w obwodzie elektrycznym dokonuje się za pomocą miernika zwanego amperomierzem, a napięcia, pod jakim jest odbiornik w obwodzie elektrycznym, za pomocą woltomierza. Uwaga: Poprawność mowy polskiej wymaga stosowania odpowiednich przypadków przy wymienianiu jednostek, a więc np. mówimy: 5 woltów, 4 ampery, 100 omów itp.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.falownik.biz:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 103 Odwiedziny googlebot 11

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Maszyny do metalu

  Maszyny do metalu »

  Sprzedaż i serwis maszyn do obróbki skrawaniem i obróbki plastycznej metali. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem wielu renomowanych p... więcej »

 • Maszyny do lodów świderków,

  Maszyny do lodów świderków, »

  Firma Sachart z siedzibą w Szczecinie, zajmuje się produkcją serwisem oraz sprzedażą automatów do lodów. Produkowane przez nas mas... więcej »

 • Stalex ceowniki Bydgoszcz

  Stalex ceowniki Bydgoszcz »

  Przedsiębiorstwo Wielobranżowe STALEX, to rzetelny dostawca sprzętu stalowego oraz hutniczego określonego dla przemysłu lekkiego o... więcej »

 • Automat-Serwis.com – zapraszamy!

  Automat-Serwis.com – zapraszamy! »

  Propozycja firmy Automat-Serwis skierowana jest do odbiorców indywidualnych, firm i instytucji. Z naszych usług korzystało już wie... więcej »

 • Grawerowanie opisów

  Grawerowanie opisów »

  Ciała, których przenikalność magnetyczna jest nieco mniejsza niż jedność, nazywamy diamagnetycznymi, np. miedź, a których wartość ... więcej »

 • Falownik LG

  Falownik LG »

  Przebieg prądu w czasie włączania obwodu z cewką indukcyjną, czyli w jego stanie nieustalonym. Krzywa narastania prądu jest krzywą... więcej »

 • Falowniki i softstarty

  Falowniki i softstarty »

  Przeciąganie powierzchni wielościennych w odlewach stanowi operację wykańczającą, zapewniającą uzyskanie dużej dokładności wymiaró... więcej »

 • Zawór zwrotny

  Zawór zwrotny »

  Oferujemy rozwiązania dla przemysłu będące równocześnie przyjazne środowisku. Nasza firma oferuje zawory zwrotne i antyskażeniowe ... więcej »

 • Zakręcarka

  Zakręcarka »

  W wielkich fabrykach produkcyjnych stawia się na rozwój innowacyjnych technologii. Teraz jesteśmy świadkami narodzin nowej epoki, ... więcej »

 • KONTECH tester wkrętarek elektrycznych

  KONTECH tester wkrętarek elektrycznych »

  Z wielką przyjemnością prezentujemy Państwu ofertę firmy Kontech z Łodzi. Działamy w branży automatyki przemysłowej i możemy pochw... więcej »