Falownik Danfoss

Falownik Danfoss

Spadek napięcia w obwodzie można także określić jako spadek potencjału wzdłuż obwodu. Z przepływem prądu wiąże się zjawisko spadku napięcia w przewodach. Wartość tego spadku napięcia na określonym odcinku obwodu jest wprost proporcjonalna do -rezystancji tego odcinka i do prądu w nim płynącego. Przepływ prądu elektrycznego przez przewody wywołuje, jak wiemy z fizyki, działania: — cieplne — przejawiające się w postaci nagrzewania przewodów wiodących prąd, — magnetyczne — polegające na wytwarzaniu dokoła przewodów pola magnetycznego, — mechaniczne — polegające najczęściej na oddziaływaniu pól magnetycznych wytworzonych przez przewody wiodące prąd, — chemiczne — występujące przy przepływie prądu przez elektrolity. Pomiar prądu płynącego w obwodzie elektrycznym dokonuje się za pomocą miernika zwanego amperomierzem, a napięcia, pod jakim jest odbiornik w obwodzie elektrycznym, za pomocą woltomierza. Uwaga: Poprawność mowy polskiej wymaga stosowania odpowiednich przypadków przy wymienianiu jednostek, a więc np. mówimy: 5 woltów, 4 ampery, 100 omów itp.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.falownik.biz:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 103 Odwiedziny googlebot 11

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Pneumatyka Sklep

  Pneumatyka Sklep »

  Pneumat System Sp. z o.o. - jesteśmy renomowanym przedsiębiorstwem z Wrocławia działającym w branży pneumatycznej. Oferujemy jeden... więcej »

 • Wózki widłowe

  Wózki widłowe »

  Jungheinrich to przedsiębiorstwo z ponad półwieczną historią, zapoczątkowaną w 1953 roku w Hamburgu. Podstawą funkcjonowania firmy... więcej »

 • Grawerowanie opisów

  Grawerowanie opisów »

  Ciała, których przenikalność magnetyczna jest nieco mniejsza niż jedność, nazywamy diamagnetycznymi, np. miedź, a których wartość ... więcej »

 • Reduktor ślimakowy

  Reduktor ślimakowy »

  Przedstawiono schemat obwodu składającego się z dwóch gałęzi równoległych. W jednej z nich występują rezystancja i reaktancja indu... więcej »

 • Www.smpmaitenance.pl

  Www.smpmaitenance.pl »

  Service & Maitenance Partner zajmuje się szeroko pojętym przemysłem maszynowym, głównie firma przeprowadza prace takie jak: cz... więcej »

 • Sabur - sterowniki plc

  Sabur - sterowniki plc »

  Firma Sabur specjalizuje się w proponowaniu urządzeń oraz oprogramowania dla automatyki. Wszystkie nasze produkty charakteryzuje i... więcej »

 • Biomata

  Biomata »

  Spółka Amanda trudni się od lat 90tych fabrykacją wyrobów tekstylnych. Obecnie produkty przedsiębiorstwa trafiają do większości kr... więcej »

 • Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych

  Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych »

  Realizujemy zamówienia na prefabrykacje szaf zgodnie z indywidualnymi potrzebami zleceniodawcy. Doskonałe rozeznanie rynku w dostę... więcej »