Dystrybutor falownika

Dystrybutor falownika

Jeżeli do punktu M równomiernego pola elektrycznego zostanie wprowadzony ładunek elektryczny o bardzo małej wartości Q, to pod wpływem siły F ładunek ten zostanie wprawiony w ruch będzie poruszał się wzdłuż linii pola i przypuśćmy, że się przesunie do punktu N odległego o l od punktu M. Przy tym przesunięciu zostanie wykonana praca. Stosunek tej pracy do wartości ładunku Q nazywamy napięciem elektrycznym, czyli różnicą potencjałów pomiędzy punktami przy czym VM oznacza potencjał w punkcie M pola, a VN — potencjał w punkcie pola elektrycznego. Potencjał elektryczny w dowolnym punkcie pola elektrycznego charakteryzuje więc stan energetyczny tego punktu pola. Potencjałem elektrycznym VM w danym punkcie pola elektrycznego nazywamy stosunek pracy (energii), jaką należy wykonać, aby przesunąć ładunek Q z danego punktu M pola poza obręb tego pola (teoretycznie do punktu nieskończenie odległego) do wartości Q tego ładunku. Wartości bezwzględnej potencjału zasadniczo określić nie możemy. Możemy jedynie wyznaczyć różnicę potencjałów dwóch punktów pola, albo też przyjmując np. potencjał Ziemi równy zeru — określić potencjały poszczególnych punktów pola względem ziemi. Siły pola elektrycznego, a tym samym i natężenia pola mają zwrot w kierunku malejących wartości potencjału.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.napedy.info.pl:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 100 Odwiedziny googlebot 7

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • ALUMINIUM PROFILSYSTEM Łódź ogrodzenia łódź

  ALUMINIUM PROFILSYSTEM Łódź ogrodzenia łódź »

  Aluminium Profilsystem to Polskie przedsiębiorstwo, jakie specjalizuje się w dostawach, montażu oraz serwisie systemów bramowych o... więcej »

 • KERSH.pl

  KERSH.pl »

  Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży wagarskiej jakie posiada firma „Kersh”, jesteśmy wstanie zaoferować Państwu najwyższej... więcej »

 • Ostrzenie narzędzi

  Ostrzenie narzędzi »

  Nasza oferta została przygotowywana specjalnie z myślą o potrzebach naszych klientów. Oferujemy rozliczne narzędzia diamentowe ora... więcej »

 • Falownik Vacon

  Falownik Vacon »

  Jeżeli na zaciskach odbiornika o stałej niezmiennej rezystancji R będzie się zmieniało napięcie doprowadzone U, co stwierdzamy odc... więcej »

 • Reduktor kątowy

  Reduktor kątowy »

  Obwód z idealną cewką indukcyjną. Rozpatrzmy obecnie obwód zawierający bezrdzeniową cewkę indukcyjną o indukcyjności L i o znikomo... więcej »

 • AutoID Polska S.A.

  AutoID Polska S.A. »

  Automatyzacja procesów jeszcze nigdy nie była tak łatwa, a to wszystko dzięki AutoID, która nowoczesne technologie wykorzystuje w ... więcej »

 • Pompa śrubowa - saga.info.pl

  Pompa śrubowa - saga.info.pl »

  W naszej firmie od samego początku działalności zajmujemy się wykonaniem dostaw wysokiej jakości takich urządzeń jak między innymi... więcej »

 • Falowniki i softstarty

  Falowniki i softstarty »

  Przeciąganie powierzchni wielościennych w odlewach stanowi operację wykańczającą, zapewniającą uzyskanie dużej dokładności wymiaró... więcej »

 • Kompresory powietrza - Almig

  Kompresory powietrza - Almig »

  Na stronie internetowej Almig. pl internetowej znajdziesz również wiele cennych porad, które mogą okazać się dla ciebie niezwykle ... więcej »