Dystrybutor falownika

Dystrybutor falownika

Jeżeli do punktu M równomiernego pola elektrycznego zostanie wprowadzony ładunek elektryczny o bardzo małej wartości Q, to pod wpływem siły F ładunek ten zostanie wprawiony w ruch będzie poruszał się wzdłuż linii pola i przypuśćmy, że się przesunie do punktu N odległego o l od punktu M. Przy tym przesunięciu zostanie wykonana praca. Stosunek tej pracy do wartości ładunku Q nazywamy napięciem elektrycznym, czyli różnicą potencjałów pomiędzy punktami przy czym VM oznacza potencjał w punkcie M pola, a VN — potencjał w punkcie pola elektrycznego. Potencjał elektryczny w dowolnym punkcie pola elektrycznego charakteryzuje więc stan energetyczny tego punktu pola. Potencjałem elektrycznym VM w danym punkcie pola elektrycznego nazywamy stosunek pracy (energii), jaką należy wykonać, aby przesunąć ładunek Q z danego punktu M pola poza obręb tego pola (teoretycznie do punktu nieskończenie odległego) do wartości Q tego ładunku. Wartości bezwzględnej potencjału zasadniczo określić nie możemy. Możemy jedynie wyznaczyć różnicę potencjałów dwóch punktów pola, albo też przyjmując np. potencjał Ziemi równy zeru — określić potencjały poszczególnych punktów pola względem ziemi. Siły pola elektrycznego, a tym samym i natężenia pola mają zwrot w kierunku malejących wartości potencjału.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Szczegóły strony www.napedy.info.pl:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 100 Odwiedziny googlebot 7

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • MOTON filtry absolutne

  MOTON filtry absolutne »

  Funkcjonujemy w specjalności już od wielu lat i przez ten okres, udało nam się zyskać zaufanie wielu Klientów. W naszej ofercie od... więcej »

 • Wózki widłowe

  Wózki widłowe »

  Jungheinrich to przedsiębiorstwo z ponad półwieczną historią, zapoczątkowaną w 1953 roku w Hamburgu. Podstawą funkcjonowania firmy... więcej »

 • Czujniki pt 100 i termopary - Sawterm

  Czujniki pt 100 i termopary - Sawterm »

  Sawterm jest prędko rozwijającą się działalnością familijną, która w branży istnieje od kilkunastu lat. Wytwarza regulatory temper... więcej »

 • Ostrzenie narzędzi

  Ostrzenie narzędzi »

  Nasza oferta została przygotowywana specjalnie z myślą o potrzebach naszych klientów. Oferujemy rozliczne narzędzia diamentowe ora... więcej »

 • Systemy sterowania

  Systemy sterowania »

  Systemy sterowania i automatyka przemysłowa, to od ponad dwóch dekad specjalność firmy Pro-Control. Na przełomie tych wielu lat do... więcej »

 • Falownik Danfoss

  Falownik Danfoss »

  Spadek napięcia w obwodzie można także określić jako spadek potencjału wzdłuż obwodu. Z przepływem prądu wiąże się zjawisko spadku... więcej »

 • Falownik Omron

  Falownik Omron »

  W akumulatorze naładowanym płyty dodatnie zawierają dwutlenek ołowiu Pb02 o barwie ciemnobrunatnej, płyty ujemne zawierają ołów Pb... więcej »

 • Piły tarczowe do metalu

  Piły tarczowe do metalu »

  HARD Sp.zo.o. mająca siedzibę w Krakowie jest autoryzowanym reprezentantem marki Exactcut, która zajmuje się planowaniem i wytwarz... więcej »

 • Przekładnie kątowe ślimakowe

  Przekładnie kątowe ślimakowe »

  Wytaczanie otworów
  Otwory o średnicach większych niż 75 mm (a czasem nawet mniejsze) wytacza się zgrubnie i wykańczające Pona... więcej »

 • Nord nordac

  Nord nordac »

  Rowki na wpusty obrabiane frezami palcowymi mogą być wykonywane na obrabiarkach z poziomą lub pionową osią obrotu wrzeciona, z aut... więcej »